Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

14.10.2024р. Понеділок .СНІДАНОК: Яйце варене. Каша вівсяна. Хліб. Чай. . ОБІД: Суп з мясними фрикадельками. Хліб. Тюфтелька куряча з овочами. Макарони. Ікра з буряка. Компот. . . .. ВЕЧЕРЯ: Запіканка сирна з крупою манною. Лимонний напій.

Участь та результати роботи ДНЗ № 39

за Програмою прикордонного співробітництва ЄІСП

Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна

«Діти – наше майбутнє: нова хвиля у дошкільній освіті Карпатського регіону»

У 2012 – 2014 році дошкільний навчальний заклад № 39 був учасником Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007 – 2014 «Діти – наше майбутнє: нова хвиля у сфері дошкільної освіти Карпатського регіону».

Провідний партнер: Великобичківська селищна громадська організація «Зірочка».

Партнери: Асоціація місцевого розвитку «Іван Креван», Румунія; Агентство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», Ужгород.

Партнерські заклади дошкільної освіти: Дошкільний навчальний заклад №5 у смт В. Бичків (створений за результатами проекту), дошкільний навчальний заклад №39 у м. Ужгород; дитячий садок у громаді Рускова (Румунія).

Період реалізації проекту: квітень 2012 – липень 2014.

За кожним регіоном проекту було закріплено провідний напрямок

  • ДНЗ № 39 – фізичне виховання;
  • В.Бичків – естетичний розвиток;
  • Румунія – екологічне виховання.

Кожен регіон збирав матеріали, пропозиції, ідеї по кожному напрямку і представляв їх колегам. Так, наприклад визначали формат, обсяг та зміст методичних посібників.

     Упродовж двох років члени творчої групи ДНЗ № 39 Стець Г.П., Молнар Л.В., Фрішнич Н.М., Гордійчук В.Т., Костюк В.В.  під керівництвом завідувачки Фучко О.М. та вихователя-методиста Басюк Л.В. приймали активну участь у проведенні профільних робочих нарад, зустрічей, семінарів міжнародної робочої групи, що організовувалися у рамках проекту, здійснювали добірку матеріалів для методичних посібників з екологічного, фізичного та естетичного виховання дошкільників.

                                

 

Регіональним координатором проекту Ксенією Охотник були розроблені заходи реалізації проекту, планувалися програми проведення зустрічей, круглих столів, семінарів. Членам міжнародної робочої групи ставилися певні завдання, які необхідно було виконати (наприклад, презентація роботи ДНЗ із фізкультурно-оздоровчого напрямку, методичні рекомендації з організації фізичного розвитку дошкільників, добірка практичного матеріалу.

Засідання міжнародної робочої групи відбувалися:

11.10.2012 року в ДНЗ № 39;

21.03.2013 – в сел. В. Бичків;

17.04.2013 – в Ужгороді;

19.06.2013 – в Румунії;

23-24.10.2013 в сел. В. Бичків;

28-30.04.2014 – в Ужгороді. Представники дошкільної освіти Румунії завітали у дошкільні навчальні заклади м. Ужгорода. 30 квітня 2014 року румунські колеги відвідали ДНЗ № 39 «Журавлик», гості переглянули цікаві, змістовні заняття:
1. Інтегроване заняття «Україна — наша Батьківщина».

  1. Заняття з фізкультури «Веселі туристи».
  2. Заняття з музики.

19-21.06.2014 – в Румунії м. Сігету-Мармацієй.

Міжнародний семінар      Слайдер8

Результати:

У рамках Програми прикордонного співробітництва ДНЗ було виділено кошти з фондів Європейського Союзу з метою створення умов для впровадження методичних посібників у партнерських закладах та закуплено:

– для методичного кабінету – методичні посібники, демонстраційний матеріал з фізичного, екологічного виховання та художньо-естетичного розвитку;

– для музичних занять придбано іграшкові та дитячі музичні інструменти, ляльки для таночків, набори малюнків для оформлення музичного залу до свят, комплекти наочних посібників «Музичні інструменти», «Композитори», методичні посібники  з музичної діяльності – витрачено 28 000 грн.;

– обладнання для спортивного залу – м’який спортивний модуль, дуги для підлізання, стійки для стрибків, м’ячі різного розміру, обручі, скакалки, гімнастичні палиці, кубики, гантелі, піраміди;

– обладнання для басейну – іграшки, що тонуть у воді, нудли, дошки для навчання плавання – 40 000 грн.

– з екологічного виховання висаджено: кущі можевельника, ялинки, кипариси , берізки, багаторічні рослини. На екологічне виховання витрачено 35 000 грн.

Завдяки участі у цьому проекті зміцнилася матеріально-технічна база закладу, педагоги обмінювалися досвідом роботи, ознайомилися із організацією освітньо-виховної роботи в дитячих садках Румунії, а румунські колеги – в Україні. Наш заклад виступав у проекті експертом та був навчальною базою для партнерських закладів.

Проект, у якому наш заклад брав участь успішно завершився у липні 2014 року. Але ми і надалі спілкуємося із румунськими колегами і продовжуємо співпрацювати.

 

Відеорепортаж навчального туру з обміну досвідом – Румунія, 12-15 листопада 2013 р, м. Бая-Маре (повіт Марамуреш)

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРОЕКТУ

 

Назва і номер проекту № HUSKROUA/1001/044«Діти наше майбутнє: нова хвиля у дошкільній освіті Карпатського регіону»
Програм, у рамках якої виконується проект Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013
Провідний партнер Великобичківська селищна громадська організація “Зірочка”
Партнери Асоціація місцевого розвитку «Іван Креван», РумуніяАгентство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», Ужгород, Україна
Партнерські заклади дошкільної освіти Дитячий садок №5 у смт. В.Бичків (буде створений за результатами проекту)Дитячий садок №39 у м. УжгородДитячий садок у громаді Рускова (Румунія)
Період реалізації проекту квітень 2012 – квітень 2014
Координатори заходів проекту у м. Ужгород Ксенія Охотник, регіональний координатор(kseniya.okhotnik@gmail.com +380506731730)Оксана Шишканич, фінансовий менеджер(shyshkanych@gmail.com +380503723367)
Цільові групи проекту Дошкільні навчальні установи прикордонних територійВихователі дитсадків
Кінцеві бенефіціари проекту (одержувачі результатів) Місцева громада В. БичковаМісцева громада РусковиДитячий садочок №39 – УжгородДитсадок громади Рускова
Мета проекту Підвищення якості дошкільної освіти у багатонаціональних прикордонних регіонах через розвиток транскордонних мереж дошкільних установ у Карпатському регіоні.
Завдання і результати проекту Завдання №1: Покращити обмін інформацією і найкращими практиками серед дитсадків Карпатського регіонуРезультати:Очікуваним результатом згідно цього Завдання є розвинена транскордонна мережа дошкільних навчальних закладів Закарпатської області (Україна) та округу Марамуреш (Румунія). Ця транскордонна мережа забезпечуватиме партнерство дошкільних навчальних закладів (близько 30 членів-організацій). Офіційна партнерська угода буде підписана тільки між трьома партнерськими садочками. Крім того, команда проекту створить базу даних дитсадків прикордонних територій Румунії та України, буде розроблено веб-сайт «Діти – наше майбутнє» для дошкільних закладів. Цей веб-портал використовуватиметься як засіб для пошуку та обміну інформацією і найкращими практиками між дошкільними навчальними закладами. Він міститиме наступні розділи :-          База даних дитсадків прикордонних територій України та Румунії;-          Найкращі практики дошкільних закладів;-          Законодавство та нормативні документи ЄС та країн-учасниць проекту щодо дошкільної освіти;-          Бібліотека публікацій для дошкільних навчальних закладів;-          Методологія дошкільної освіти;

–          Новини та оголошення;

–          Казки та пісні у форматі MP3;

–          Ігри;

–          Можливі сценарії свят у дитячому садочку.

У такий спосіб усі члени мережі отримають доступ до інформації колег з інших закладів та країн, найкращих практик, методик і матеріалів, необхідних для роботи.

Також цей сайт може використовуватись для анонсування заходів на тему дошкільної освіти у регіоні і повідомлення новин. Крім того, користувачі веб-порталу зможуть завантажувати сучасні матеріали для роботи. Також три бенефіціари – дитсадки будуть забезпечені необхідним обладнанням для того, щоб утримувати веб-портал та мати доступ до інформації.

Кількісні очікувані результати у рамках даного Завдання:

–          База даних дошкільних навчальних закладів – 1;

–          Члени транскордонної мережі дошкільних навчальних закладів – 30;

–          Інформаційний веб-сайт для дошкільної освіти «Діти – наше майбутнє» – 1;

–          Підписана партнерська угода – 1;

–          Число тематичних семінарів двостороннього обміну досвідом – 3;

–          Учасники семінарів – 63;

–          Число комплектів обладнання, встановлених у дитячих садках (ПК, МФУ, відеокамера) – 3.

 

Завдання 2: Створення методологічної основи для спільної діяльності дитячих закладів на прикордонних територіях, опираючись на досвід партнерських країн

Результати:

Очікуваним результатом цього Завдання буде пакет дошкільних навчальних методик, розроблених та впроваджених у дитсадках № 5 – у В. Бичкові, № 39 – в Ужгороді та садочку громади Рускова. Методології буде розроблено спільними зусиллями персоналу партнерських організацій та зовнішніх експертів.

 

Цей пакет включатиме:

а. методику фізичного розвитку та  навчання дітей національним танцям Карпатського регіону;

Ця методика буде розрахована для виховання діток віком від 3 до 6 років і буде розроблена у тісному контакті з хореографом, психологом та лікарем. Завдяки цій методиці ще з раннього віку дітки дізнаються про місцеві  традиції та отримають користь від фізичних вправ. Методика включатиме українські, словацькі, румунські, угорські та інші національні танці Карпатського регіону. Більше того, вивчення місцевих традицій, передбачених даною методикою, посприяє фізичному розвитку дітей, що вкрай важливо в епоху телебачення, комп’ютерів та сидячого способу життя.

б. методику естетичного розвитку, що складатиметься з ліпки з пластиліну та тіста, лялькового театру, музики і театру;

Ця методика допоможе діткам розвивати креативність та розкрити таланти. Вона розроблятиметься разом з психологами та відповідними фахівцями. Ліпка з глини та тіста допоможе дітям засвоїти технічні навички, розвинути дрібну моторику; під час лялькових вистав діти навчаться робити власну ляльку, що також розвиватиме дрібну моторику. Класи театру та музики, окрім розвитку талантів, допоможуть дітям розкрити свою креативність, мовні навички, концентрацію уваги та інше.

в. екологічну освіту – теплицю

Ця методика забезпечить дітям базові екологічні знання; вчитиме дітей відповідальності через догляд за рослинами, і т.д. Методику буде розроблено у співпраці з експертами-екологами.

Усі методики, розроблені в рамках Проекту, буде узагальнено в одному двомовному Методичному Довіднику про фізичний та естетичний розвиток і екологічну освіту для дітей віком від 3 до 6 років. Крім того, планується створити відеоматеріал для наочної демонстрації методики.

Кількісні очікувані результати Завдання включають:

–          Розроблені методики для дошкільного навчання – 5;

–          Ознайомчі поїздки для представників дошкільних закладів – 2;

–          Представники дошкільних закладів, які братимуть участь у поїздці – 24;

–        Методичний двомовний посібник про фізичний та естетичний розвиток і екологічну освіту для дітей, віком від 3 до 6 років – 1;

Публікації у рамках Завдання:

–     Методичний двомовний посібник про фізичний та естетичний розвиток і екологічну освіту для дітей, віком від 3 до 6 років, тираж – 1000 примірників;

–     Двомовне відео для методики.

 

Завдання 3: Створення умов для впровадження методологій у дитячих садках №5 – сел. В.Бичків, №39 – м. Ужгород (Україна) та в садочку громади Рускова (Румунія).

Результати:

Очікуваним результатом завдання є створені умови для якісної дошкільної освіти дітей у дитсадках №5 – В.Бичків, № 39 – Ужгород та садку громади Рускова.

Дитсадок №5 – Великий Бичків – реконструкція приміщення дитсадка та створення задовільних умов для дітей, згідно із стандартами ЄС, забезпечення всією необхідною інфраструктурою, обладнанням та інвентарем. Інвентар, придбаний для фізичного розвитку дітей, музичного класу, театральних та лялькових вистав. Створення теплиці для екологічної освіти дітей.

Дитсадок №39 – Інвентар, придбаний для фізичного розвитку дітей, музичного класу, театральних та лялькових вистав. Створення теплиці для екологічної освіти дітей.

Дитсадок у Рускова (Румунія)Інвентар, придбаний для фізичного розвитку дітей, музичного класу, театральних та лялькових вистав. Створення теплиці для екологічної освіти дітей.

Кількісні очікувані результати Завдання включають:

–     Реконструкція приміщень для дошкільного навчального закладу – 330.2 м2;

–     Кількість створених класів естетичного розвитку – 3;

–     Кількість створених класів фізичного розвитку – 3;

–     Кількість створених класів екологічного виховання  – 3;

–     Бібліотеки у дитсадках – 3 (3* 50 книг*5 примірників).

 


Номер та назва заходу Опишіть в деталях кожний захід, який планується здійснити, щоб досягти результатів Обґрунтуйте вибір та ефективність заходу, зазначаючи його послідовність та взаємозв’язок Роль і завдання садка №39, можливості для співпраці
Початковий етап (A)
A-4 Стартова конференція Планується провести одноденну стартову конференцію для 35 осіб у сел. В.Бичків в Україні, яка включатиме презентацію проектної ідеї та заходів, запланованих для цільових груп, засідання Координаційної ради. Також інформацію про конференцію буде опубліковано у місцевих ЗМІ області Марамуреш. Стартова конференція є ефективним інструментом для оголошення про початок Проекту. Публікації у ЗМІ також інформуватимуть про початок проекту та охоплять більш ширшу аудиторію. Участь у конференції представників садка. Презентація садка (до 15 хв.). Дата конференції – 6-го червня.
Етап впровадження (Б)
Б-1 Створення бази даних навчальних дошкільних закладів Базу даних буде створено командою проекту.  База даних складатиметься з тих дошкільних навчальних закладів, які будуть залучені до транскордонної співпраці, проектної діяльності та до реалізації запропонованих методик.Цей захід включає:Б-1.1. Пошук і збір інформації та данихДжерела інформації: регіональні, районні та місцеві відділи освіти, відділи статистики.Б-1.2. Обробка даних, проведення інтерв’ю та створення бази даних.Планується проведення інтерв’ю по телефону та під час особистих зустрічей. Результати щорічних конкурсів «Найкращий дошкільний навчальний заклад», «Мій дитсадок – найкращий», «Найкращий вихователь» і т.д. також братимуться до уваги при формування бази даних. Базу даних буде створено командою проекту у форматі «Excel», користування яким не потребує жодних спеціальних навичок. Даний захід необхідний для визначення організацій, зацікавлених в участі у заходах проекту та у користуванні результатами проекту. Згодом, база даних допомагатиме у визначенні потенційних учасників для двосторонніх семінарів з обміну досвідом. Пізніше, базу даних буде опубліковано на веб-порталі «Діти – наше майбутнє». Надання інформації та експертної допомоги
Б-2 Проведення двосторонніх  практичних семінарів з обміну досвідом. Практичні семінари проводитимуться з метою обміну інформацією, досвідом та найкращими практиками між представниками дошкільних навчальних закладів. Цільова аудиторія семінарів: вихователі та керівники дошкільних навчальних закладів. Формат: презентації та круглі столи.Даний захід включає наступне:Б-2.1 Підготовка та проведення 1-го двостороннього семінару (1 день)Даний семінар буде присвячено проблемам фізичного розвитку дітей віком від 3 до 6 років. Кількість учасників: 20 (15 з України та 5 з Румунії) Місце зустрічі: В.Бичків.Б-2.2 Підготовка та проведення 2-го двостороннього семінару (1 день)Даний семінар буде присвячено проблемам естетичного розвитку дітей віком від 3 до 6 років. Кількість учасників: 23 (8 з України та 15 з Румунії) Місце зустрічі: громада Рускова, Румунія.Б-2.3 Підготовка та проведення 3-го двостороннього семінару (2 дні)Даний семінар буде присвячено проблемам екологічної освіти дітей віком від 3 до 6 років. Кількість учасників: 20 (15 з України та 5 з Румунії) Місце зустрічі : Ужгород, Україна. Ці семінари мають декілька завдань. Перш за все, вони нададуть можливість представникам дошкільних навчальних закладів мати живий діалог про проблеми, з якими вони зіштовхуються щодня, поділитись власним досвідом та найкращими практиками через обговорення спільних проектів. Дані семінари також послужать для формування партнерства між дошкільними закладами. Крім того, дані семінари допоможуть у зборі інформації щодо найкращих практик, що будуть опубліковані на веб-порталі «Діти – наше майбутнє». І нарешті, та не в останню чергу, ці семінари стосуються трьох тем, а саме фізичного та естетичного розвитку і екологічної освіти, тобто теми методиках, що заплановані до розробки. Таким чином, семінари посприяють і у зборі  інформації для спільних методик. Участь у семінарах у В.Бичкові та Румунії; Спільна розробка з Агенцією «Європоліс» програми та матеріалів семінару в Ужгороді на тему «Фізичний розвиток дітей дошкільного віку». Підготовка презентації.
Б-3 Ознайомча поїздка Даний захід передбачає організацію та проведення ознайомчої поїздки для представників дошкільних навчальних закладів та відділів освіти. Він включає наступне:Б-3.1.Розробка аплікаційного пакету та оголошення конкурсу на участьПланується розробити аплікаційний пакет, який подаватиметься вихователями дитсадків для участі у відборі.Б-3.2 Підготовча діяльність та відбір учасників для ознайомчих поїздок в Україну та Румунію.Учасників буде відібрано на конкурсній основі, базуючись на їх заявках. Планується відібрати 12-12 учасників з України та Румунії.Б-3.3. Підготовка та проведення ознайомчих поїздок для представників дошкільних закладів в Україну та Румунію (3 дні x 12 осіб). Протягом цієї програми учасники відвідають дошкільні навчальні заклади, зустрінуться з представниками відділів освіти і т.д.Програма:День I – В.Бичків

10:00 прибуття до В.Бичкова та  трансфер до селищної ради;

10:15 зустріч в офісі НУО «Зірочка»: брифінг про порядок денний, презентація проектних завдань, діяльності, очікуваних результатів та ходу діяльності;

11:00 круглий стіл з селищним головою, представниками освіти, керівниками дитсадків;

12:00 відвідання дитсадка (1)

13:00 обід

14:30 – 16:30 відвідання дитсадка (3)

16:30 відвідання місцевого клубу естетичного розвитку дітей

18:30 підсумки дня, обговорення

День II – Ужгород

9:00 – 13:00 трансфер до Ужгорода

13:00 – 14:00 обід

14:30 – відвідання дитсадка №39

16:30 – зустріч з представниками муніципального відділу освіти

17:30 – зустріч у Районній Молодіжній Екологічній Асоціації «Екосфера»

19:00 – підсумки дня, обговорення, вільна програма

День III – Ужгород

9:30 – зустріч з представниками обласного відділу освіти

10:30 – відвідання дитсадків (2)

13:00-14:00 обід

14:30 зустріч у центрі розвитку дитини «Калейдоскоп» (естетичний, психологічний та фізичний розвиток)

16:00 зустріч у центрі розвитку дитини «Чірі-бірі» (фізичний розвиток)

17:00 повернення у  Румунію

Б-3.4. Підготовка та проведення ознайомчої програми для представників дошкільних навчальних закладів з України в Румунії (3 дні x 12 осіб). Протягом цієї програми учасники відвідають дошкільні навчальні заклади, зустрінуться з представниками відділів освіти і т.д.

Порядок денний:

День I – Поінеле де суб Мунте

12:00 прибуття групи учасників;

12:00 зустріч у місцевій раді Поінеле де суб Мунте;

13:00 обід

14:00 відвідання приватного садочка в Поінеле де суб Мунте: семінар

17:00 відвідання дошкільного навчального закладу в Поінеле де суб Мунте

18:30 підсумки дня, обговорення

День II – Рускова

9:00 – 13:00 відвідання дитсадка у Рускові: практичний семінар

13:00 – 14:00 обід

14:30 – обговорення за круглим столом – Майбутнє освіти на українській мові для української громади області Марамуреш. Обмін методами і практики у дошкільній освіті (учасники з Румунії: вихователі та вчителі шкіл української громади)

17:30 – відвідання дошкільного навчального закладу

18:30 – підсумки дня, обговорення, вільна програма

День ІІІ – Сігету Мармаціей

9:30 – відвідання дошкільного навчального закладу

13:00-14:00 обід

14:30 відвідання дошкільного навчального закладу

17:00 повернення в Україну

Даний захід сприятиме формуванню партнерських відносин між дошкільними навчальними установами. Це допоможе цільовим групам (дошкільним закладам) встановити контакти, ознайомитись з роботою їх колег у сусідній країні, з найкращими практиками, обмінятись досвідом, підвищити кваліфікацію та інше. Планується відібрати учасників на конкурсній основі, з метою забезпечення прозорого підходу для вибору саме тих учасників, які дійсно будуть зацікавлені у даній програмі. Участь в ознайомчій поїздці до Румунії. Прийом румунської групи у дитячому садку. Описана програма є орієнтовною. Чекаємо на пропозиції як щодо поїздки в Румунію, так й стосовно програми в Україні.
Б-4 Розробка і запуск веб-порталу «Діти – наше майбутнє» Цей захід передбачений для розробки одного з продуктів Проекту – веб-порталу «Діти – наше майбутнє» (на трьох мовах: українська, румунська, англійська), Цей ІКТ є основним засобом, який включає наступне: база даних дитсадків прикордонних територій України та Румунії; найкращі практики дошкільних навчальних закладів, законодавство та нормативні документи щодо дошкільної освіти ЄС та країн-учасниць проекту; бібліотека з публікаціями для дошкільних навчальних закладів; методики дошкільної освіти; новини та оголошення; пісні та казки у форматі МП3, ігри;  та можливі сценарії свят у дитячих садках.Б-4.1 Розробка технічного завдання для підрядниківКоманда проекту розробить технічне завдання для контакторів, які включатимуть технічні характеристики, опис та матеріали для веб-порталу.Б-4.2 Пошук інформації та матеріалівПошук інформації виконуватиметься проектною командою. Джерела інформації: матеріали дошкільних навчальних закладів, відділів освіти, бібліотеки, Інтернет мережа, публікації і т.д.Б-4.3 Програмування та дизайн веб-порталуПрограмування та дизайн сайту виконуватиметься підрядниками.Б-4.4 Запуск та просування веб-порталу

Веб-портал просуватиметься через: відділи освіти, публікації у ЗМІ, адресної реклами за допомогою розсилки на електронні адреси цільових груп. Також веб-сайт буде представлено на завершальній конференції Проекту.

Даний засіб є найкращим, адже він посприяє налагодженню інформаційних потоків, не потребуватиме багато коштів та часу. Попередня структура веб-порталу  може бути переглянута у ході Проекту, з метою задоволення потреб цільових груп. Заходи в рамках даної діяльності, як наприклад, розробка технічного завдання для підрядника необхідна для забезпечення точності у виконанні роботи. Планується залучити підрядника та експерта з веб-дизайну, оскільки Заявник та його партнери не мають таких спеціалістів у штаті. Такі заходи просування даного інформаційного ресурсу, як публікації у регіональних та місцевих ЗМІ та пряма розсилка були обрані для охоплення ширшої аудиторії та забезпечення ефективності витрат. Надання матеріалів та експертної допомоги. Надання пропозицій. Для підтримки інформаційного ресурсу у майбутньому для садочка планується придбати: комп’ютер, МФУ і відеокамеру.
Б-5 Розробка методик виховання у дошкільних навчальних закладах Даний захід передбачений для розробки методик виховання (5) для дітей віком від 3 до 6 років. Методики охоплять три теми: фізичний та естетичний розвиток і екологічну освіту.Навчальні методики включають наступне:a.     Фізичний розвиток – національні танці Карпатського регіону;б. Естетичний розвиток: ліпка з пластиліну та тіста, лялькові вистави, театр і музика;в.  Екологічна освіта: теплиця.Діяльність включає наступне:Б-5.1 Розробка технічного завданняКоманда проекту розробить технічне завдання для міжнародної робочої групи (МРГ), а також визначить зовнішніх експертів, яких партнери не мають у штаті.

Б-5.2 Визначення відповідних експертів

Партнери визначать експертів з лялькових вистав, хореографів, психологів та екологічних експертів, які працюватимуть в МРГ на контрактній основі.

Б-5.3 Формування міжнародної робочої групи

МРГ складатиметься з членів команди партнерів та зовнішніх експертів. Загалом – 10 осіб.

Б-5.4 Проведення семінарів МРГ

Проект передбачає проведення 6 практичних семінарів – по 2 семінари у кожній країні. Практичні семінари необхідні для експертів, залучених до розробки методик, щоб представити результати роботи колегам з інших регіонів та країн, а також отримати консультацію профільних експертів. Формат семінарів – офіційна частини (презентації) та практикум (консультації, робота у групах, мозкові штурми та тренінги). Експерти та менеджери прибудуть за день до початку семінару через велику відстань (понад 200 км.) між проектними територіями.

Порядок денний:

День 1

прибуття учасників, інформаційні консультації та обговорення

День 2

9:30  офіційна частина семінару, презентації: представлення експертами власних ідей та ходу роботи над методиками, презентації фахівців щодо особливостей дошкільної освіти у кожному аспекті, охопленому проектом (фізичний та естетичний розвиток, екологічна освіта);

13:00 – 14:00 обід

14:15 – практична частина семінару, круглий стіл, мозковий штурм, консультації, робота у групах, тренінги

17:15 підсумки, план на наступний період та розподіл завдань

18:00 закриття семінару

Б-5.5 Розробка методик

Методики розроблятимуться представниками МРГ (від партнерів) у тісному контакті з короткостроковими профільними експертами з питань екологічної освіти, хореографії, психології, лялькових вистав.

Чітке технічне завдання та конкурсний відбір експертів забезпечать прозорий підхід у роботі і чітко визначать завдання для членів МРГ; це допоможе обрати кваліфікованих експертів з необхідними навичками у конкретних галузях. Міжнародна робоча група є найкращим способом об’єднати досвід різних експертів з двох країн, що допоможе досягти більшого ефекту та актуальності навчальних методик. Семінари МРГ необхідні для обговорення підходів, методів та матеріалів для розробки методик, для консультації з експертами, а також для групових обговорень, мозкової атаки про хід реалізації та результати, що забезпечить більш інтерактивний підхід до виконання цього заходу. Участь у розробці методик у якості експертів.Можливі пропозиції щодо експертів у проекті від садочку №39:-          Експерт-методист (функції у проекті – працює над посібником, збирає та аналізує методики, готує презентації на практичних семінарах, розробляє методики) – може бути декілька спеціалістів відповідно до напрямків методик.-          Хореограф (функції у проекті – консультує під час розробки методик, готує презентації на практичних семінарах, надає матеріали).-          Експерт з театральних і лялькових вистав (функції у проекті – консультує під час розробки методик, готує презентації на практичних семінарах, надає матеріали).-          Експерт з фізичної культури (функції у проекті – консультує під час розробки методик, готує презентації на практичних семінарах, надає матеріали).
Б-6  Пілотне впровадження методик у дитячих садках. Після розробки методик їх буде впроваджено у дитсадках № 5 – В. Бичків, № 39 – Ужгород та садочку громади Рускова. Методики буде реалізовано членами МРГ. Дана діяльність необхідна для перевірки та виправлення методик, перш ніж впроваджувати їх в інших дошкільних навчальних закладах. Пілотне впровадження методик у садочку. Експертна допомога іншим двом садочкам.
B-7 Видання посібника Захід включає наступну діяльність:Б-7.1. Підготовка публікаціїНа основі методик, розроблених та перевірених у рамках проекту, планується випустити публікацію «Методологічний двомовний посібник щодо методик фізичного, естетичного розвитку та екологічного виховання дітей віком від 3 до 6 років»
Б-7.2. Оформлення та друк;Тираж – 1000 примірників; мови: українська та румунська. Формат: А5, 150 сторінок (по 30 сторінок для кожної методики, включаючи ілюстрації), титульна сторінка –  повноколірний друк, B&W друк (двоколірний) з повноколірними вставками.Б-7.4. Виготовлення відео матеріалівВідео матеріали на дисках є додатком до двомовного посібника у якості наочної демонстрації методик фізичного, естетичного розвитку та екологічного виховання дітей віком від 3 до 6 років. Матеріали буде підготовлено протягом занять у партнерських дитсадках України та Румунії. У такий спосіб, вихователі отримають теоретичний методичний матеріал з наочною презентацією методик.Відеоматеріали додаються до посібника (CD формат, 1000 примірників) видано за рахунок власних ресурсів партнерів.Б-7.3. Поширення серед цільових груп

Посібник буде поширено на завершальній конференції Проекту, через відділи освіти та особисті контакти.

Ця діяльність необхідна для поширення результатів проекту серед інших дошкільних навчальних установ округу Марамуреш та Закарпатської області. Це буде посібником щодо застосування запропонованих методик. Експертна допомога у складанні, надання матеріалів.
Б-9 Створення 3-ох класів у дитсадках Цей захід включає створення 3-ох класів у 3-ох дитсадках-отримувачах, а саме:-          клас фізичного розвитку;-          клас естетичного розвитку;-          теплиця.Також планується створити бібліотеки у дитсадках В.Бичкова та Рускови.Захід включає наступну діяльність:Б-9.1. Закупівля та встановлення необхідного обладнання та інвентарю. Цей захід необхідний для створення прийнятних умов для реалізації методик, розроблених у рамках проекту. Визначення потреб садочку №39, надання переліку і специфікації необхідного обладнання та інвентарю Агентству «Європоліс». Облаштування класів у садочку.Орієнтовний бюджет:

  1. Клас фізичного розвитку: 40 000 грн.
  2. Клас естетичного розвитку + бібліотека: 28 000 грн.
  3. Інвентар для екологічної освіти: 35 000 грн.
B-10 Офіційне відкриття дитячого садка у В.Бичкові Даний захід передбачає здачу в експлуатацію  дитсадка № 5 у сел. В.Бичків, формування та штату, формування груп дітей та офіційне відкриття дитячого садка. Захід офіційного відкриття має на меті оголосити про офіційне відкриття дитячого садка у В.Бичкові. Потенційні учасники: батьки, представники місцевої влади, ЗМІ (регіональні та місцеві), партнери і т.д. Надалі, ця подія буде заохоченням до діяльності у Проекті, оскільки ЄС підтримує ініціативи громади. Цей захід необхідний для офіційного відкриття дитячого садочка. Участь у відкритті
Завершальний етап(В)
В-1 Завершальна конференція Захід передбачає проведення двохденної конференції у В.Бичкові та Ужгороді (не менше 50 учасників разом), буде запрошено представників дошкільних навчальних закладів з України та Румунії. Метою заходу є презентація результатів Проекту, продуктів та оголошення планів на майбутнє. Цей захід дозволить  команді проекту отримати зворотний зв’язок щодо продуктів проекту і служитиме одним з елементів просування. Допомога у розробці матеріалів і програми конференції, участь у конференції.

 

 

No Comments »