Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Дошкільний навчальний заклад № 39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області

П'ЯТНИЦЯ 17.08.2018 - СНІДАНОК: Суп молочний вермішелевий, булка з маслом, чай 11.00- напій виноградний ОБІД: Суп з м'ясними фрикадельками, хліб, голубці з м'ясом, компот ПОЛУДЕНОК: Молоко, вафля ВЕЧЕРЯ: Каша пшоняна з маслом, грінка в яйці, кавовий напій з молоком
image_pdfimage_print

Гурткова робота міцно увійшла в практику дошкільної освіти
і довела свою життєздатність високими індивідуальними показниками розвитку загальних

У дошкільному навчальному закладі № 39 функціонують такі гуртки:

– «Англійська мова»;

– «Образотворче мистецтво»;

– «Хореографія».

Гурткова ро­бота в дошкільному навчальному закладі є доволі популярною фор­мою організації дитячої життєдіяльності, вона є складо­вою освітнього процесу та ефективним засобом індивідуалізації розвитку дітей дошкільного віку, що сприяє підтримці їхніх здібностей до пев­них видів діяльності.

         Принципи організації гурткової роботи в дошкільному закладі

Урахування принципу природовідповідності є вирішальним чинником у залученні дошкільників до гурткової роботи. Воно неможливе без уважного вивчення при­родних задатків, індивідуальної траєкторії розвитку кожного до­шкільника.

Систематично спостерігаючи за кожною дитиною в різних життєвих ситуаціях, налагоджуючи з нею довір­чі стосунки та дружнє особистісне спілкування, дорослі (педагоги, батьки) отримують необхідні емпіричні відомості про дитячі вподобання, здібності та можливості. Саме такі висновки педагогів і батьків, засновані на живих контактах з дитиною, підкріплені порадами практич­ного психолога, зумовлюють вибір профілю гуртка, який відвідуватиме дитина.

Відвідування гуртків, студій, секцій у дитячому садку не є обов’язковим для всіх дітей.

Досягненню більш високого ступеня індивідуалізації навчально-розвивальних впливів, максимальному виявленню природних нахи­лів, дієвішому особистісно орієнтованому підходу до творчого роз­витку кожної дитини сприяє оптимальна наповненість гурткових груп — 10—12 осіб на одному занятті.

Організовуючи роботу гурт­ків, ми намагаємося запобігти надмірним навантаженням. Тривалість занять кожного гуртка відповідає віку дітей і не перевищує вста­новлених норм для навчальних занять.

Дитина дошкільного віку може відвідувати один гурток на день. А отже, ми рекомендуємо батькам не записувати її більше ніж до двох гуртків.

У кожному гуртку діти оптимально займають­ся не більше двох разів на тиждень. Це дає змогу зберегти достатню кількість часу в дитячому повсякденні для гри, інших са­мостійних видів діяльності та перебування на свіжому повітрі.

Програмно-методичне забезпечення гурткової роботи

– «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт.: Борщ Р. М., Самойлик Д. В.).

– «Англійська мова для дітей дошкільного віку», програма та методичні рекомендації (заг. ред. – Низковська О.В., авт. – Кулікова І. А., Шкваріна Т.М.).

Робота гуртків по­будована за тематично-перспективним планом, який складає його керівник та який відповідає вимогам Базового компонента дошкільної освіти та чинним комплексним освітнім програмам «Українське дошкілля» Білан О.І., «Впевнений старт» Андрієтті О.О. і парціаль­ним програмам, за якими працює дошкільний навчальний заклад.

 

 

 

 

 

 

 

No Comments »