Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

08.07.2024р.Понеділок.СНІДАНОК: Омлет драчена. Хліб. Салат з капусти та моркви. Чай з лимоном. . ОБІД: Суп кабачковий зі сметаною. Хліб. Відбивна з філе курки панірована в сухарях. Каша пшенична. Свіжий огірок. . . .. ВЕЧЕРЯ: Пудинг сирно-яблучний. Узвар.

Конспект заняття з логіко-математичної діяльності

для дітей молодшого дошкільного віку

 

Тема: «Хто в будиночку живе?».

Мета: продовжувати вчити дітей розуміти і відповідати на запитання «скільки?», вирази «скільки-стільки», «порівну», «більше», «менше», поняття «один», «багато». Формувати поняття про рівність і нерівність груп предметів, розвивати вміння розрізняти предмети за величиною та формою, шляхом прикладання, обстежувати геометричну фігуру. Закріплювати знання про частини доби (ранок, день, вечір, ніч), вміння орієнтуватися у часі. Розвивати інтерес до пізнавальної діяльності.

Матеріал. Демонстраційний: зображення будиночка з вікнами різної форми, ляльки-петрушки – півник, зайчик, їжачок, зображення сонця. Роздатковий: смужки паперу жовтого кольору (довша, коротша), площинні зображення – моркви (по 5 шт.), грибочки (по 4 шт.), геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат.

         Хід заняття:

Вихователь. Подивіться, діти, який гарний будиночок. Як ви думаєте, хто в ньому живе? Послухайте загадку:

Хто це пісеньку таку все співа: «Ку-ку-рі-ку!»

Вихователь. Це наш Петрик-півничок,

Це він будить так діток,

Щоб вставали, не проспали,

Поспішали у садок.

Вихователь. У цьому гарному будиночку живе півник із котиком. Котик пішов у ліс, а півник залишився вдома. У нього є своя улюблена кімната з гарним віконечком. Ви помітили, діти, що в цьому будиночку віконечка не прості, вони всі різні (різного кольору та форми). Півник має віконечко без кутів. Якої форми віконечко у нашого півника? А знаєте, чому півник вибрав собі таке віконечко? Бо воно схоже на сонечко. Півник вранці прокидається і голосно співає свою пісеньку. Яку пісеньку він співає? І у небі з’являється сонечко (вихователь виставляє на магнітній дошці зображення сонечка), і всі діти збираються в садочок. Коли це буває? Яка частина доби? А що ми робимо вранці?

Вихователь. Скільки сонечок на небі? Чи буває їх багато? Подивіться уважно, чомусь наше сонечко сумне. Як ви думаєте, чого воно засумувало? (У нього немає промінчиків). У вас є ось такі смужечки. Якого вони кольору? Як ви думаєте, чи схожі ці смужки на сонячні промінчики? Сонечко хоче, щоб у нього були довгі промінці. Подивіться, як необхідно вибрати довшу смужечку, накладаємо одну смужечку на іншу так, щоб їх кути співпали. Я бачу, що ось ця смужка в мене довша, а ось ця – коротша. Діти, виберіть довшу смужку і віддайте мені, щоб я могла подарувати промінці для сонечка. (Вихователь замінює зображення сонечка з посмішкою і прикладає до нього промінчики). Подивіться на наше сонечко.  Яке воно стало? Скільки промінців у сонечка?

Вихователь. Не тільки ми з вами почули пісеньку півника, а ще хтось. Ось послухайте загадку:

В нього гарний піджачок,

Зшитий з голочок.

І збирає він на голки

Груші, яблука й листки.

Хто це?

Вихователь. Так, це їжачок. Скільки в нього голочок? Їжачку дуже сподобався будиночок і він вибрав собі кімнату із ось таким віконечком (показує квадратне віконечко). Їжачок просить півника, щоб пустив його в будиночок, але півник пустить його тільки тоді, коли діти розкажуть, яка це геометрична фігура, що вона має. (Діти знаходять у себе квадрати, показують кути, сторони).

Вихователь. А тим часом, сонечко піднялося високо в небі, настав… Що? (День). Що ми з вами робимо вдень? Давайте ми трохи відпочинемо і виконаємо фізкультхвилинку.

Вихователь. Діти, мені здається, що хтось плаче. Та це ж зайчик. Чому ти зайчику, плачеш? Зайчик мені сказав, що його вигнала з хатинки лисичка. Йому ніде переночувати, а сонечко сідає і скоро буде … Що? (Вечір). Зайчик дуже боїться. Малята-звірята запросили зайчика до будиночка і він собі обрав кімнату з ось таким віконечком (показує на трикутник). Знайдіть у себе таку фігуру. Як вона називається? Покажіть сторони, кути, спробуйте покотити. Ось живуть собі звірята у гарному будиночку. Одного разу півник запросив їжачка та зайчика до себе в гості і пригостив їжачка грибочками, а зайчика морквинками. Їжачок просить нас, щоб ми допомогли йому визначити, чого більше, а чого менше і зробити порівну, щоб звірята не образилися на півника. На верхню смужку викладіть грибочки для їжачка, а на нижню смужку – морквинки для зайчика. Чого більше? Чого менше? Що треба зробити, щоб грибочків і морквинок стало порівну?

Вихователь. Втомилося сонечко та й пішло спати, стало темно, а на небі з’явилися місяць і зірочки. Скільки місяців на небі? Скільки зірочок? Як називається ця частина доби? Що ми робимо вночі? От наші звірята теж пішли спати кожен у свою кімнату. А ми тихенько, щоб їх не розбудити, підемо на килимок і пограємось у гру «День і ніч».

No Comments »