Конспект заняття
Стець Ганни Петрівни, вихователя вищої категорії,
«вихователя-методиста»
Тема: «Природа твій друг, коли ти добре знаєш її».
Мета: ознайомити дітей із небезпечними природними об’єктами. Вивчити правила безпечної поведінки в природі. Дати знання про безпечне перебування на сонці, правила поведінки з комахами, свійськими та бездомними тваринами. Дати знання про їстівні та отруйні гриби, отруйні рослини. Виховувати допитливість, інтерес до природи. Розвивати увагу, свідоме розуміння правил безпечної поведінки в природі.
Вихователь. Сьогодні ми продовжимо заняття у «Школі правил». Пригадуєте заняття де ми навчалися правил поведінки у побуті, коли, ти сам вдома?
Вихователь. Сьогодні я знову запрошую Вас до «Школи правил», де ми ознайомимось із правилами поведінки у довкіллі, у природі.
Йтиму полем, лісом, лугом –
Буду я природі другом.
І рослини, і тварини
Вкрай потрібні для людини.
- А що таке природа?
Дидактична гра «Природа навколо нас».
- Пропоную вашій увазі таблицю, що зображено у центрі?
Вихователь. Дерево – символ усієї природи, без якої не було б життя на землі.
(Звертаю увагу дітей на жест «обережності» внизу таблиці).
Вихователь. Сьогодні ми будемо говорити про правила поведінки у природі. Розглянемо перший блок де зображено сонце, квіти, метелики.
Вихователь. Це чудово, коли сяє сонце і надворі тепло, коли можна засмагати на сонечку! Сонечко тепле і лагідне, але у спекотну літню днину – на сонці не можна довго перебувати, бо це небезпечно! Може трапитися опік шкіри, або тепловий чи сонячний удар. Для цього ми повинні дотримуватись певних простих правил:
- гуляти тільки у панамці, кепочці, хусточці.
- У спекотні дні – не перебувати на сонці довгий час.
Якщо ми запам’ятаємо ці правила відпочинок буде приємним і безпечним.
- Пропоную вашій увазі наступний блок, де зображено різних комах: бджоли, оси, мурашки. Чим можуть бути небезпечні ці комахи?
Вихователь. У бджоли та оси – яскраве жовто-чорне забарвлення, воно попереджає, що бджолу краще не чіпати. А її жало – основна зброя для захисту. Бджола жалить дуже боляче.
Читання вірша «Хто Юрасика вкусив?»
Проти сонечка – квітник,
Тут Юрась гуляти звик.
Зазира у квітку кожну:
– Чи тебе понюхать можна?
– Нюхай, нюхай, та гляди,
Щоб не трапилось біди!
Шелестить увесь квітник…
Раптом Юра наш у крик:
- Ой, ой, ой! Біжить щосили, –
Мамо, квітка укусила!
Мама каже: – укусити?
Аж ніяк не можуть квіти.
- Хто ж тоді, – Юрась питає, –
Укусив мене? Не знаю. –
Чи не можете, малята,
Ви Юрасеві сказати?
Відповіді дітей.
Вихователь. Наступний блок – домашні тварини. Ці тварини є майже у кожного вдома. Кішка – улюблена домашня тварина, улюблениця багатьох з нас. Вона пухнаста, гладенька, лагідна до тих, хто її доглядає, але можна бути сердита і навіть агресивна до незнайомих, або якщо з нею необережно поводитися. Ви повинні знати і розрізняти поведінку кішки. Якщо вона не задоволена, то вона нервово махає хвостиком, шипить, випускає кігті – це сигнал небезпеки, таку кішку краще не чіпати. Собака – вірний друг людини. Але бувають випадки агресивної поведінки собак. Запам’ятайте, діти, – ніколи не дражніть собак, уникайте зустрічі з незнайомими собаками.
У собак гострі зуби і сильні лапи – вони можуть боляче вкусити. Це дуже небезпечно! Ці тварини наші друзі тільки при правильному поводженні з ними.
Вихователь. Розглянемо четвертий блок. Тут зображено ліс,
гриби, ягоди. В першу чергу я хочу наголосити на те, що до лісу ми ходимо тільки з батьками, дорослими членами сім’ї. У лісі є чимало небезпечних рослин, ягід, а також грибів. Це рослини, які мають яскраві, привабливі плоди, яскраві гриби. Зацікавлення такими рослинами, може стати причиною важкого отруєння.
Переглядаємо картинки:
- Не можна їсти невідомі ягоди, серед них можуть бути отруйні: вовчі ягоди, вороняче око.
- Не збирайте грибів, які ви не знаєте; серед них можуть бути отруйні: мухомор, бліда поганка.
- Не беріть до рук не знайомих рослин, квітів, не робіть з них букетів, не плетіть вінків.
Отже, гуляючи в лісі, будьте обережні! Дивіться під ноги, щоб не
наступити на комах, які жалять, не чіпайте мурашників, осиних гнізд – вони можуть бути агресивними і покусати.
Любі діти! Весна і літо – чудовий час для відпочинку в природі.
Не забувайте про обережність, щоб не трапилось, бува, якихось прикрощів. А дотримання цих нескладних правил – зробить ваш відпочинок приємним.
No Comments »