Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

28.03.2024р.Четвер.СНІДАНОК:Каша боярська(з пшона з родзинками)Какао.Банани . ОБІД:Суп селянський.Хліб.Голубці (із м'яса свинини та яловичини).Компот із яблук та свіжоморожених фруктів. . . .. ВЕЧЕРЯ:Шніцель рибний.Хліб.Каша пшенична в'язка.Огірок солоний.Буряк тушкований-молодші.Лимонний напій.

Тренінг з вихователями

«Партнерська взаємодія педагогів з дітьми»

Мета: формувати вміння педагогів організовувати освітній процес з позицій партнерської взаємодії в спільній діяльності педагога і дошкільника.

Матеріал: журнали, стікери, ватман (3 шт.), клей, ножиці.

Хід тренінгу:

  1. Вправа «Добрий день, я рада тебе бачити, тому що…»

Мета: Встановлення емоційного контакту, підняття настрою.

Для  того, щоб ми ефективно працювали, ми маємо більше довіряти один одному, а для того, щоб більше довіряти, маємо бачити спільне одне в одного.

  1. Психолог. Притча про Рай і Пекло.

Одного разу  іудейський мудрець попросив у Господа показати йому Рай і Пекло. Господь  відвів мудреця у приміщення, де билися, плакали і страждали голодні люди. Посеред кімнати стояв великий казан із смачною їжею, у людей були ложки, але вони були довші за руку. Тому вони не могли потрапити рукою до рота. «Та це справжнє пекло!» – сказав мудрець.

Далі вони зайшли до наступного приміщення. Всі люди були там ситими і веселими. Але коли мудрець подивився, то побачив такий самий казан і такі ж ложки. Що робило їхнє життя райським ? Вони вміли годувати один одного.

Тобто вони вміли взаємодіяти між собою.

Дана притча дуже актуальна для учасників навально-виховного процесу в ДНЗ. Педагоги, які вміють взаємодіяти між собою, з дітьми та їх батьками – успішні в роботі, вони не створюють конфліктних ситуацій. Дитина дошкільного віку не має досвіду партнерської взаємодії і від нас педагогів залежить чи станемо ми партнерами по спілкуванню.

  1. Вправа «У чому полягає партнерство в роботі з дітьми»

Предаючи м?яч по колу, вихователі додають слово, фразу.

  1. Вправа « Один день із життя Петрика»

Якщо у формуванні взаємин між дитиною та дорослими є помилки, то переважають енергетичні збої і психологічні втрати аж до духовної хвороби дитини.Тому так важливо бути уважним, чуйним до дитини, до її життя, інтересів, успіхів та невдач.

Психолог зачитує оповідання «Один день із життя Петрика». (Під час читання, відриває по клаптику їз зображення хлопчика).

Петрику вранці снився гарний сон. Але тут він почув голос мами: «Вставай швидко!». Петрику так хотілось ще трохи поспати, але мама знову гримнула на нього: «Швидше, вставай, бо я запізнююсь». Петрик хотів розповісти мамі, що йому приснилось, але мама не захотіла слухати, тільки давала зауваження та вказівки  Петрику: «Йди помийся, скоріше одягайся, залиш мене у спокої…) ( Психолог відірває клаптик від зображення хлопчика).

В автобусі Петрик знову хотів розповісти мамі свій сон, але мама гримнула: «Помовч, мені не до твоїх снів». Петрик замовчав. В д/с Петрик  підбіг до вихователя, і хотів розповісти свій сон, але вихователь вже шикувала дітей на зарядку і Петрик знову замовк… (Відірвати частинку із зображення).

На занятті Петрик був дуже неуважним, допускав помилки у виконанні завдань вихователя, вихователь робила йому зауваження (відірвати частинку).  На прогулянці Петрик знову спробував розповісти про свій сон вихователю, але вона …(відірвати клаптик). Увечері мама прийшла з роботи у гарному настрої і зайшла до кімнати сина. «Петрику я так за тобою скучила. Розповідай що було в тебе нового. Але Петрик уже нічого не хотів розповідати… (Показати,  що залишилося із зображення хлопчика – це  наслідок нашої неуважності до дітей).

  1. Вправа «Зміни висловлювання».

Поділити педагогів на 4 групи. (За порами року).

Психолог. Сучасний підхід в роботі з дітьми – це налагодження відносин на основі позитивної педагогіки, створення контактів без адреналінового фону, злоби, агресії, негативних емоцій та оцінок, грубих слів. У даній вправі ви повинні вирази авторитарного стилю перетрансформувати  на висловлювання толерантного стилю.

1група

– Ти знову не прибрав іграшки!

– Знову розбила чашку.

– У тебе руки діряві ?

– Скільки можна бігати, сядь заспокойся!

2 група

–  Ти не склав одяг!

–  Поки все не з?їси – не встанеш із-за столу!

–  Не забирай у Петрика машинку!

3-тя група

– Ти знову за своє, ану злізь звідти!

– Ти знову плачеш, ти ж чоловік

–  Їжте швидше. Ми запізнюємось на заняття!

4 група

–  Сядь за стіл і почекай коли всі поснідають!

–  Не бійся, це просто щеплення!

–  Така велика, а плачеш за мамою!

  1. Вправа «Моє серце»

Мета: Вправляти педагогів в нетрадиційному підході, у розв’язані проблеми.

Завдання: Намалюйте своє серце нетрадиційним способом, відійшовши від установленого стереотипу, щоб воно повною мірою характеризувало вас як особистість, як педагога. Тепер обміняйтесь малюнками і розкажіть про власника серця, яке ви отримали.

Висновок: педагог не завжди готовий віддати серце дітям, дати їм скористатись знаннями, які йдуть від серця вихователя. Звичайно, серце – це лише символ, але як говориться у східному прислів’ї: «У наповненому серці є місце для всього, у порожньому серці немає місця ні для чого».

 

4 вправа  « Правила групи»

Обговоріть з дітьми, які правила поведінки вони хочуть  дотримуватись у себе в групі, щоб усі почувалися в групі добре. Сфомуйте ці правила разом з дітьми. Розділіть ці правила на дві групии:

1 група – що можна робити в групі.

2 група – що не можна робити в групі.

Психолог. Позитивних правил повинно бути більше, ніж заперечуваних.

Не чекайте, що всі діти зразу будуть їх дотримуватись. Ці правила потрібно часто нагадувати і підкреслювати,  коли день пройшов вдало, коли всі діти виконували їх. Ну а коли хтось порушив правила, не слід робити це вголос, а краще тихенько слід сказати «правопорушнику»: «А ти пам’ятаєш наші правила?», «А ти ж обіцяв їх вконувати. Я думаю, що ти і сам здогадався і вибачишся перед товаришем».

 

  1. Гра «Аплодисменти по колу»

Мета : зняти напругу і втому, подякувати всім учасникам за роботу.

Всі учасники сидять у колі . Ведучий починає плескати в долоні і дивиться на когось з учасників. Вони починають плескати удвох . Учасник , на якого подивився ведучий, дивиться на іншого учасника, включаючи його в гру. Таким чином, починають плескати всі учасники.

 

  1. Рефлексія

Психолог. Згадаймо, що говорив король однієї планети в казці Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»: «Якщо я звелів своєму генералові перевтілитися у  морську  чайку , і якщо генерал не виконає наказу, то це не його провина , а моя». Що можуть означати для нас ці слова? (Відповіді педагогів) .

По суті в цих словах укладено одне з найважливіших правил успішного навчання: ставте перед собою і перед тими, кого ви навчаєте, реальну мету. Слід підкреслити, що будь-які педагогічні інновації повинні використовуватися грамотно, і педагог повинен завжди керуватися принципом : «Головне – не нашкодити!»

  1. Гра «Проблема на долоньці»

Хід гри

Кожному учаснику пропонується подивитися на проблему ніби з боку, так як ніби він тримав її на долоньці .

Ведучий тримає на долоньці красивий тенісний м’ячик і звертається до учасників семінару: «Я дивлюся на цей м’яч. Він круглий і слабкий, як наша Земля у Всесвіті. Земля – ??це той будинок, в якому розгортається моє життя. Що б я зробив з моїм життям, якби повністю був владний над нею?»

(Музичний супровід: музика Всесвіту).

Учасники по черзі тримають на долоньці предмет, що символізує проблему, і висловлюють своє особистісне ставлення до неї.

Коментар в кінці гри: успіх гри можливий за двох умов.

По-перше, наявність предмета, який символізує проблему. Це може бути свічка, квітка, горіх, шишка … Практично будь-який предмет, але головне, що відповідає вимогам естетичного смаку. Професіоналізм педагога полягає не в підборі предмета, а в умінні пред’являти його дітям. Пред’являти предмет не речове , об’єктивно, а в його соціокультурному значенні. Свічка – вогонь, світло, людська думка, розум. Квітка – не рослина, що виробляє кисень, а Краса світу.

По-друге , тут не може бути «правильних» і «неправильних» відповідей. Головне – рух думки. Наші проблеми не можуть існувати тільки всередині нас, якщо існування розуміти як життя в світі людей.

 

  1. Колаж «Портрет вихователь та діти – партнери»

Мета: Створення умов для кращого усвідомлення образу ідеального партнерства в ДНЗ, створення хорошого настрою для позитивного налаштування на колективну працю.

Усі учасники поділяються на підгрупи за принципом поділу по віковим групам, де працюють. Кожна підгрупа намагається створити свій варіант колажу на «Портрет вихователь та діти – партнери» на ватмані з підручних матеріалів (журналів, газет, листівок).

Презентація роботи кожною групою.

  1. Вправа «Мої враження»

Червона – мені все сподобалось. Дуже цікаво!

Зелена – для мене не було нічого цікавого.

Синя – мені це не потрібно, я змарнувала свій час.

 

Коментарі Вимкнено до Тренінг “Партнерська взаємодія педагогів з дітьми”