Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

07 грудня 2021 року.Вівторок. СНІДАНОК: Суп молочний з манними кльоцками з маслом вершковим.Хліб з маслом вершковим.Кавовий напій на молоці. ОБІД: Суп гороховий з грінками.Біфштекс натуральний січений.Картопляне пюре.Хліб.Буряк тушкований з цибулею.Компот. ПОЛУДЕНОК: Йогурт.Булочка з маком.ВЕЧЕРЯ: Каша молочна кукурудзяна з маслом.Вареники українські з кисломолочного сиру з маслом.Чай.Мандарин.

Конспект заняття з декоративної аплікацій

для дітей середньої групи

 

Тема «Тарілочка».

Завдання: вчити викладати і наклеювати візерунок на формі круга за мотивами української кераміки; розташовувати елементи візерунка симетрично в певній послідовності: квітку з пелюстками посередині, листочки по каймі. Розвивати окомір, чуття ритму і симетрії. Виховувати інтерес до української кераміки. Закріпити вміння користуватись клеєм, серветкою.

Матеріал: керамічні тарілки, зразок, аркуші круглої форми з коричневим тлом; готові вирізані пелюстки квіток червоного кольору, листочки зеленого кольору, кружечки, клей, пензлі, серветки, підставки.

Попередня робота: розгляд керамічних виробів, візерунків на них, заняття з ліплення «Тарілочка».

Хід заняття

Вихователь. Подивіться, діти, які гарні тарілочки принесла нам Оленчина мама. Ці тарілочки зробили наші ужгородські майстри кераміки. Називаються вони декоративними, бо прикрашені гарними візерунками. Використовують їх для прикрашання приміщення. Які гарні, яскраві квіти, листочки, крапки, лінії – це елементи візерунка. Щоб візерунок був красивішим, елементи мають бути різними. Розглянемо ось цю керамічну тарілочку. Запитання до дітей:

– Де розташований візерунок?

– З яких елементів він складається?

– Якого кольору пелюстки квітки, листя?

Вихователь. Подобаються вам тарілочки? А ви хотіли б мати такі тарілочки?

Добре, тоді ви теж будете маленькими умільцями і прикрасите візерунком кожний свою тарілочку. Ось як прикрасила свою тарілочку я. Посередині восьмипелюсткова квітка, а по краю тарілочки листочки. Пелюстки у квітки червоного кольору, симетрично розміщені.

Викладіть свої візерунки на тарілках. Спочатку шукаємо середину і ставимо кружечок – це середина квітки. Потім розміщуємо пелюстки: спочатку зверху, знизу, зліва, справа, а інші між ними. Листочки викладаємо по каймі навпроти кожної пелюстки. Виклали? А тепер можете наклеювати. Старайтесь працювати акуратно, щоб вийшло як у справжніх майстрів. Найгарніші тарілочки подаруємо лялькам, щоб вони змогли прикрасити ними свої кімнати.

Аналіз дитячих робіт.

Підсумок заняття.

No Comments »