Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

08.07.2024р.Понеділок.СНІДАНОК: Омлет драчена. Хліб. Салат з капусти та моркви. Чай з лимоном. . ОБІД: Суп кабачковий зі сметаною. Хліб. Відбивна з філе курки панірована в сухарях. Каша пшенична. Свіжий огірок. . . .. ВЕЧЕРЯ: Пудинг сирно-яблучний. Узвар.

Права та обов’язки у казках і оповіданнях

Для того, щоб ознайомлення дошкільнят з правами та обов’язками було доступним і цікавим використовуємо знайомі дітям казки. Казкові персонажі та знайомі ситуації допомагають дітям  зрозуміти, що буває, коли трапляються різноманітні порушення. Діти із цікавістю аналізують кожен випадок, визначають винуватців і постраждалих, з допомогою вихователя роблять висновки.

 

Назва казки (оповідання) Яке право порушене Ситуація із казки
1. «Колобок»українська народна казка Порушення права на життя. Всі звірі хотіли з’їсти Колобка.
2. «Рукавичка»українська народна казка Порушення права на житло. Рукавичка розірвалася від великої кількості мешканців, які забули про те, що житло має бути зручним і безпечним.
3. «Півник і двоє мишенят»українська народна казка Невиконання обов’язку дітейдопомагати дорослим. Мишенята Круть та Верть відмовлялися допомагати Півникові випікати пиріжки.
4. «Лисиця і глечик»українська народна казка Порушення правил поведінки у гостях. Лисичка без дозволу випила молочко з глечика.
5. «Котик і Півник»українськанароднаказка 1. Невиконання обов’язку
слухатися дорослих.2.    Порушення права на житло.3.  Порушення права на життя.
1.  Півник не послухався Котика і порушив правила
безпеки життєдіяльності — озвався до Лисички.2.  Лисичка без дозволу вдерлася через віконечко в чужу
хатинку.3.  Вона вкрала Півника, щоб з’їсти його.
6. «Лисичка і Журавель»І. Франко Порушення правил гостин­ності, права на харчування. Лисичка запропонувала Журавлику поїсти кашу з незруч­ного посуду — тарілки.
7. «Лисичка-Сестричка і Вовк-Панібрат»українська народнаказка 1. Порушення правил
гостинності і права на
харчування.2. Порушення права на
життя.
1.  Лисичка не пригостила Вовка рибкою, не була гостинною хазяйкою.2.  Лисичка обманула Вовка і запропонувала ловити рибу хвостом в ополонці. Хвіст примерз і Вовк його втратив, бо злякався людей, які могли його побити.
8. «Пан Коцький»українська народна казка Шахрайство, порушення права на життя. Лисичка задля вигоди залякувала звірів у лісі, мовляв, Пан Коцький їх розірве.
9. «Івасик-Телесик»українська народна казка Порушення права на життя. Змія хотіла з’їсти Телесика.
10. «Лисичка-суддя»українська народна казка Порушення правана харчування. Лисичка обманула котиків і з’їла весь шматок сиру, поки “ділила” його на два однакових шматочки.
11. «Хитрий Півень»українська народна казка Порушення права на життя. Лисичка хотіла з’їсти Півника.
12. «Коза-Дереза»українська народна казка Порушення права на житло. Коза оселилася в хатці Зайчика і не пускала його до оселі.
13. «Дідова дочка й бабина дочка»українська народна казка Порушення права на сім’ю та захист від психологічного та фізичного насильства. Баба не любила дідову дочку, вигнала її з хати. Не поважала вона й самого діда.
14. «Гуси-Лебеді»українська народна казка Порушення права на життя. Баба Яга хотіла з’їсти маленького Іванка.
15. «Червона Шапочка»Ш. Перро 1. Порушення права на життя.2. Невиконання батьками обов’язку захисту життя
дитини.3. Невиконання обов’язку
дітей дбати про свою безпеку.
1. Вовк хотів з’їсти Червону Шапочку, тобто позбавити її життя.2. Батьки мають піклуватися про безпеку дітей.Мама відправила доньку до бабусі через ліс, у якому
живуть вовки.3. По дорозі Червона Шапочка спілкувалася з вовком, що загрожувало її життю.
16. «Троє поросят»англійська на­родна казка Порушення права на життя та на житло. Вовк хотів з’їсти поросят і заволодіти їхнім житлом. (Ужитті часто трапляються випадки, коли через недба­лість люди втрачають своє житло).
17. «Зимівля звірів»українська народна казка Порушення права на життя та житло. Звірі погрожували Волу розламати його хатинку та позбавити життя, якщо він не пустить їх перезимувати. (Люди часом потрапляють у такі ситуації, коли через шантаж та погрози втрачають своє житло).
18. «Три ведмеді»Л. Толстой 1. Невиконання
правил безпечної поведінки,
що несе загрозу життю.2. Порушення права на
житло.3. Порушення права на
харчування.
1. Машенька без дозволу сама пішла в ліс і там
заблукала.2. Дівчинка без дозволу зайшла до чужої хатинки і користувалася чужими речами.3. Дівчинка їла з чужого посуду.
No Comments »