Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

08.07.2024р.Понеділок.СНІДАНОК: Омлет драчена. Хліб. Салат з капусти та моркви. Чай з лимоном. . ОБІД: Суп кабачковий зі сметаною. Хліб. Відбивна з філе курки панірована в сухарях. Каша пшенична. Свіжий огірок. . . .. ВЕЧЕРЯ: Пудинг сирно-яблучний. Узвар.

Конспект заняття з рідної природи для дітей старшої групи

 

Тема. «Природа твій друг – коли ти добре знаєш її».     

Мета: ознайомити дітей з небезпечними природними об’єктами. Вивчити правила безпечної поведінки в природі. Дати знання про безпечне перебування на сонці, правила поведінки з комахами, свійськими та бездомними тваринами. Дати знання про їстівні та отруйні гриби, отруйні рослини. Виховувати допитливість, інтерес до природи. Розвивати увагу, свідоме розуміння правил безпечної поведінки в природі.

Вихователь. Сьогодні я запрошую вас, діти, до «Школи правил», де ми ознайомимось з правилами поведінки у довкіллі, у природі.

Вихователь читає вірш:

Йтиму полем, лісом, лугом –

Буду я природі другом.

І рослини, і тварини

Вкрай потрібні для людини

Вихователь. А що таке природа? (Відповіді дітей). Діти, розгляньте уважно малюнок, що зображено у центрі?

Діти: Дерево.

Вихователь. Дерево – це символ усієї природи, без якої не було б життя на землі. Сьогодні ми будемо говорити про правила поведінки у природі.

Розглянемо малюнок, де зображено сонце, квіти, метелики. Це чудово, коли сяє сонце і надворі тепло, коли можна засмагати на сонечку! Сонечко тепле і лагідне, але у спекотну літню днину – на сонці не можна довго перебувати, бо це небезпечно! Може трапитися опік шкіри, або тепловий чи сонячний удар. Для цього ми повинні дотримуватись певних простих правил:

  1. Гуляти тільки у панамці, кепочці, хусточці.
  2. У спекотні дні – не перебувати на сонці довгий час.

Якщо ми запам’ятаємо ці правила відпочинок буде приємним і безпечним.

Вихователь. Пропоную вашій увазі наступний малюнок, де зображено різних комах: бджоли, оси, мурашки. Чим можуть бути небезпечні ці комахи?

Діти: Вони можуть покусати.

Вихователь. У бджоли і оси – яскраве жовто-чорне забарвлення, воно попереджає, що бджолу краще не чіпати. А її жало – основна зброя для захисту. Бджола жалить дуже боляче.

Вихователь читає вірш «Хто Юрасика вкусив»

Проти сонечка – квітник,

Тут Юрась гуляти звик.

Зазира у квітку кожну:

– чи тебе понюхать можна?

– Нюхай, нюхай, та гляди,

Щоб не трапилось біди!

Шелестить увесь квітник…

Раптом Юра наш у крик:

Ой, ой, ой! Біжить щосили, –

 

Мамо,  квітка укусила!

Мама каже: – укусити?

Аж ніяк не можуть квіти.

Хто ж тоді, – Юрась  питає, –

Укусив мене? Не знаю.

Чи не можете, малята,

Ви Юрасеві сказати?

Діти: це бджола.

Вихователь.  Давайте пригадаємо як називаються тварини, які живуть вдома. (Свійські тварини).

Кішка – улюблена домашня тварина, улюблениця багатьох з вас. Вона пухнаста, гладенька, лагідна до тих , що її доглядає, але може бути сердита, і навіть, агресивна до незнайомих, або якщо з нею необережно поводитися. Ви повинні знати і розрізняти поведінку кішки. Якщо вона не задоволена, то вона нервово махає хвостиком, шипить, випускає кігті – це сигнал небезпеки, таку кішку краще не чіпати.

Собака вірний друг людини. Але бувають випадки агресивної поведінки собак. Запам’ятайте, ніколи не дражніть собак, уникайте зустрічі з незнайомими собаками. У собак гострі зуби і сильні лапи – він може боляче укусити. Це дуже небезпечно! Ці тварини наші друзі тільки при правильному поводженні з ними.

Вихователь.  Розглянемо картину. Тут зображено ліс, гриби, ягоди. У першу чергу я хочу наголосити на те, що до лісу ми ходимо тільки з батьками, дорослими членами сім’ї. У лісі є чимало небезпечних рослин, ягід, а також грибів. Це рослини, які мають яскраві, привабливі плоди, яскраві гриби.

Зацікавлення такими рослинами, може стати причиною важкого отруєння.

Запам’ятайте правила:

  1. Не можна їсти невідомі ягоди, серед них можуть бути отруйні: вовчі ягоди, вороняче око.
  2. Не збирайте грибів, які ви не знаєте; серед них можуть бути отруйні: мухомор, бліда поганка.
  3. Не беріть до рук не знайомих рослин, квітів, не робіть з них букетів, не плетіть вінків.

Вихователь. Отже, гуляючи в лісі – будьте обережні! Дивіться під ноги, щоб

наступити на комах, які жалять, не чіпайте мурашників, осиних гнізд – вони можуть бути агресивними і покусати. Любі діти! Весна і літо – чудовий час для відпочинку в природі. Не забувайте про обережність, щоб не трапилось, бува, якихось прикрощів. А дотримання цих нескладних правил – зробить ваш відпочинок приємним.

 

No Comments »