ПРЕЗЕНТАЦІЯ ГОШКО О.В. “РІДНИЙ КРАЙ”
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОЇ ГРУПИ
« КРАСА ПРИРОДИ РІДНОГО КРАЮ»
ГОШКО О.В., вихователь вищої категорії,
“вихователь-методист”
Мета:
Пізнавальний розвиток.
Збагачувати в дітей уявлення про рідний край Закарпаття. Формувати уявлення про типові ландшафти : водойми та гори. Формувати поняття дітей про сезонні зміни в природі (пори року). Виявляти інтерес, бажання знати більше про рідний край. Збагачувати досвід пізнання дитиною навколишнього світу.
Виховувати бережливе ставлення до природи.
Мовленнєвий розвиток.
Вправляти дітей у складанні розповіді за картиною, збагачувати мовлення дітей прикметниками. Розвивати емоційну чуттєвість.
Матеріал: презентація “Природа Закарпаття”
Хід заняття.
Привітання.
Усміхнемось квітоньці: «Хай вона росте!»
Усміхнемось дощику: «Лийся мов з відра!»
Гостям усміхнемося: «Зичим їм добра!»
- А щоб ми посміхалися і нам було ще приємніше, давайте побажаємо один одному щось хороше, добре. (вихователь починає, а діти говорять по черзі хороші слова один одному.)
- А я, діти, бажаю вам, щоб ви гарно відповідали і грались. А зараз я всіх запрошую за столики.
(вихователь читає вірш Юлії Драгун «Неповторний рідний краю»)
Неповторний, рідний краю,
Доли, верховини
І могутні наші гори
Сяють, як перлини.
А на тих перлинах – горах
Смерічка росте.
А як мило і чудово
Едельвейс росте.
Хай полине звук трембіти
І шум водограю
По всіх горах і Карпатах
По рідному краю.
- Сподобався вам вірш? Про що йдеться у вірші?
(відповіді дітей)
- Правильно. Хто здогадався, про що ми будемо сьогодні говорити?
(припущення дітей)
- Так, ми поговоримо про природу нашого краю, її красу. А хто скаже, як називається наш рідний край, де ми живемо?
(відповіді дітей)
- Так, це Закарпаття.
- Нам з вами повезло жити у надзвичайно мальовничому куточку планети. От сьогодні ми і поговоримо про особливу, багату і незвичайну природу Закарпаття.
- Ось, подивіться(слайд 2). Діти, а що ми бачимо на цій картині?
(розповідь дітей)
- Як ви думаєте, чи має природа кольори? Які?
(відповіді дітей)
- Так, у природі є дуже багато цікавих кольорів. Ось, подивіться (слайд 3)
- Яка пора року зображена на цій картині? Розкажіть, що ви бачите.
(відповіді дітей)
- Так, це наші могутні ліси. Всім відомо, що ліси – це легені землі, її щит та одяг. Саме ліси займають більше половини території Закарпаття.
- Дітки, а хто бував в лісі?
(відповіді дітей)
- Що ви там бачили?
(відповіді дітей)
- Так, в лісі росте багато грибів, ягід та квітів. (слайд 3)
- А ще в лісі росте багато різних дерев. Вони дуже високі, а деякі з них мають навіть лікувальні властивості. Але одне дерево ви повинні знати напевне. Ця зелена лісова красуня з’являється у нас на святі кожний рік. Як вона називається?
(відповіді дітей)
- Так, ось вона (слайд 5.1)
якими словами ми можемо описати ялиночку?
(відповіді дітей)
- Ще крім ялинки в лісі ми можемо зустріти ще одну лісову красуню (слайд 5.2)
Це смерека.
- А ось вже інші кольори природи (слайд 6).
- Яка пора року тут зображена ?
(відповіді дітей)
- Які кольори у цієї пори року? (відповіді дітей)
- Правильно, мандруємо далі (слайд 7). Що ми можемо сказати про цю пору року?
(відповіді дітей)
- Так, це рання весна.
- А хто знає, як називаються ці маленькі квіточки ?
(відповіді дітей)
- Так, це перші квіти весни, які називаються крокуси.
- І залишилась у нас остання пора року, яка сама кольорова та сонячна
(слайд 8). Яка це пора року? Які кольори ви бачите на цій картині?
(розповідь дітей по картині)
- Так,це наші рідні Карпати влітку.
- В Закарпатті є дуже багато гір, ось подивіться(слайд 9)
- Це гора Ребра та гора Петрос.
- Дітки, а хто знає, як називається найвища гора Закарпаття? (відповіді дітей)
- Так, ось ця висока гора – це гора Говерла, найвища гора в Закарпатті(слайд 10)
- А зараз я пропоную вам трошки відпочити. (проводиться фізхвилинка)
- Наступною зупинкою нашої подорожі стане «Водне царство Закарпаття». Як ви думаєте, чому я сказала «царство»?
(відповіді дітей)
- Наше Закарпаття багата також на дуже багато річок, озер, водоспадів та мінеральних джерел. От ми і поговоримо трішки про них.
(слайд 11)
- Як ви думаєте, що це за місце? Можливо хтось бував тут?
(відповіді дітей)
- Так, це озеро Синевір. Подивіться, яке воно красиве… які кольори відображаються у воді.
- (слайд 12) Це озеро також називають
«Морським оком Карпат».
Як ви думаєте,чому?
(відповіді дітей)
- А це найкрасивіші водоспади Закарпаття: водоспад Шипіт та водоспад Воєводино (слайд 13)
- Можливо, хтось з вас бував в цих місцях? (відповіді дітей)
- І накінець, річка, яку ви всі знаєте. (слайд 14) Вона протікає через наше рідне місто. Як вона називається? Чому вона так називається?
(відповіді дітей)
- Дітки, а які ще річки Закарпаття ви знаєте? (відповіді дітей)
- Так, найбільші річки в Закарпатті це Тиса та Латориця (слайд 15)
- Ось і підходить до кінця наша з вами подорож по рідному краю. вам сподобалась наша подорож? Що ви запам’ятали?
(відповіді дітей)
- Немає кращої краси,
Ніж рідні ріки і ліси.
Пташки співучі, дикі звірі,
Ласкавий вітер, зорі сині.
Це все багатство нашого народу,
Що називається – природа.
- А хто мені скаже, як ми повинні берегти природу?
(відповіді дітей)
- Молодці!
Ну от і бесіді кінець,
Хто добре відповідав – молодець!
Кому сподобалось – плесніть в долоні!
Коли всі за одного, один за всіх,
Тоді і в домі, і в природі буде сміх!
Коментарі Вимкнено до Конспект заняття для дітей старшої групи “Краса природи рідного краю”