КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ-ЕКСПЕРИМЕНТУ
для дітей старшого дошкільного віку
вихователь вищої категорії Запаринюк М.М.
Тема: Чарівна сила магніту
Мета:Формувати у дітей уявлення про магніт та його властивості. Ознайомити з використанням магніту у повсякденному житті. Вчити висувати гіпотези, перевіряти їх та робити висновки. Розвивати мислення дітей,прагнення до пізнання , комунікативні якості . Формувати навички експериментування з новим матеріалом . Виховувати самостійність , ініціативність.
Матеріал: Фігурки героїв з мультсеріалу «Фіксики», магнітний конструктор, дошка ,магнітні букви ,цифри,папір, гра «Риболовля» з вудицями для кожної дитини ,склянки з водою, скріпки, монети паперові гроші шайби, болти, скріпки. Різні предмети що притягуються магнітом і не принягуються ним – скляна тарілка, рукавичка, малюнок, машинки, малюнок «Квіти» метелик з паперу, магнітні шахи, тощо.
Хід заняття
Запитання:
- Які матеріали притягують магніт ?
- А, які ні?
- Які речі в груповій кімнаті виготовлені з магнітних матеріалів?
- З яких матеріалів виготовлені фіксики ?
Ігри з магнітом:
Вихователь насипає на тацю металеві скріпки. Тримаючи тацю у руках ,рухає під нею магнітом (скріпки перемішуються з рухом магніту)
На скляну тарілку вихователь насипає металеві ошкурки і так само водить магнітом під тарілкою . Ошкурки піднімаються, утворюють візерунок.
А зараз ми пограємося в перегони на сюжетному малюноку« « з намальованою дорогою викладуються машинки з магнітом . Двоє дітей водять магнітом під картинкою – машини рухаються по намальованій дорозі.
Так само можна перемішувати метелика з квітки на квітку(на мальованій галявинці)
Дітки який висновок можна зробити?Правильно , магніт притягує машинки з магніти
Вихователь: А ще магніти потрібні щоб їздили поїзди,працювали коп’ютери ,можна було слухати музику через навушники, у холодильнику щільно закривались дверцята, отримувати гроші у банкоматах тощо.
Фізкультхвилинка « на рибалку ми пішли»
Вихователь:Але чи завжди магніт корисний ? (вислуховує міркування дітей, підсумовує їхні відповіді)
Магніт може пошкодити те , що записано на флешці,інформацію в комп’ютері, платіжну картку ,зображення телевізора.
Якщо потужний магніт піднести до екрану , то зображення може спотворитися ,можливо зникне колір.Після того як магніт прибрати , і те, і інше має відновитися.
Тож не кладіть магнітів біля цих предметів .
Цей предмет залізне все
Жадібно хапає.
Наблизиться до нього
Миттю прилипає.
Гра «притягне не притягне»
Гра «риболовля»
Рибки з картону зі скріпкою , вудиці з магнітом на нитці.
Пробуємо зловити усіх рибок.(деякі рибки без скріпки , тож діти підсумовують , магнітом зловити рибку ми не в змозі бо картон не магнітний матеріал).
Запитання до дітей:
- Який предмет ми досліджували?
- Звітки цей предмет, де його видобувають?
- Які предмети магнітні , а які не магнітні ?
Підсумок:
Отже, сьогодні ми провели цікаве заняття – експеримент.
Дослідили властивості магніту та його взаємодію з різними матеріалами.
