К О Н С П Е К Т
заняття з Ознайомлення з природою
для дітей молодшої групи
ТЕМА: Допоможемо зайчику знайти його маму.
Вихователь Ситар Н.А.
Мета
Закріпити знання дітей назви диких тварин та їх дитинчат, знаходити їх на картинках .
Формувати у дітей дбайливе ставлення до природи.
Розвивати у дітей зв’язне мовлення ,вміння розповідати коротенькі вірші , заклички.
Збагачувати активний словник іменниками- назвами тварин та їх дитинчат., прикметниками .
Формування вміння слухати дорослого , розуміти й виконувати словесні прохання, співчутливо ставитись до переживань інших .
Матеріал: Предметні картинки \ лисенята,ведмежата, більчата\ , іграшка – зайчиха, лялька-петрушка: їжачок , ведмедик, зайчик , хатинка – ширма, сонечко без промінців, промінці для сонечка.
Хід заняття :
Діти подивіться скільки у нас гостей, привітаймося.
– Вранішнє сонечко
– Зазирнуло у віконечко
– Діткам посміхається
– Носика торкається
– Щастя побажали
– Тихенько сказали :
– Частіше посміхайся
– До мами пригортайся. (руками обгортають себе)
Вихователь:
Малята ,ми недавно знайомились з лісовими звірятами. А сьогодні вони нас запросили до себе в гості. То ж хочете піти в гості до звірят ?
Заплющіть очі – картина лісу \ через діапроектор \.
Вихователь :
– Яка пора року ?
– Що падає з дерев?
– Чи гарно в лісі?
Діти, ви чуєте хтось плаче в лісі.
Показ зайчика \лялька- петрушка\.
Вихователь : Іванку \ Катеринко, запитай у зайчика що трапилось, ?
Чому він плаче?
Вихователь : Зайченятко мені розповіло що , гралося на галявині, стрибало, бігало і загубило свою маму.
Будь ласка – просить зайчик – допомоги найти зайчати маму.
Діти , а ви хочете допомогти зайчикові ?
Давайте допоможемо зайчикові.
А де живе зайчик із своєю мамою (у лісі)
– Як звати зайчикову маму?
Ідемо всі до лісу (ідучи разом з ним « лісом» натрапляємо на хатинку-ширму)
– Валера, іди постукай і запитай Хто в хатці живе (з’являється їжачок лялька-петрушка)
– Їжачок ,фок – фок ,я працьовитий їжачок
Вихователь : Вибач будь – ласка, що ми тебе потурбували. Ми шукаємо зайчикову маму, просимо , скажи, чи не бачив ти її?
– Їжачок: Не бачив. А яка Зайчикова мама! (добра,ніжна,лагідна ,гарна,пухнаста ,весела!)
– Їжачок. Я не бачив її тому ,що сидів у себе в хатинці і розглядав картинки. Зараз вам їх покажу.
А ти, зайчику, не журись, твоя мама обов’язково знайдеться
- Ось картинки різних тварин і птахів Розгляньте їх з вихователем а я піду збирати яблучка ,щоб нагодувати моїх дітей. А чи знаєте, як вони звуться?
Діти – Їжачата.
Їжак : Так це мої їжачата. До побачення….
Вихователь : Ой які гарні картинки подарував нам їжачок. Хто це ?
\вихователь показує картинку \ ведмедиха,білка,лисиця і прикріплює їх на дошці.\\
Вихователь : У вас всіх є картинки ,розгляньте їх. Оксанко хто в тебе на каритинці? А в тебе Іванку ?
А зараз у кого є на картинці білченя ,принесіть до мами білки \ вихова-тель прикріплює на дошку сім’ю білки і робить узагальнення\ а потім інших звірят.
Вихователь : Зайченятко,а ти знайшов маму ?
Зайченятко : Ні
Фізкульт хвилинка
- В лісі їжачок гуляє
- їжу у траві шукає
- як на зустріч лис чи вовк
- миттю згорнеться в клубок
Вихователь :
А нам вже час йти далі шукати зайчикову маму
(йдучи лісом знову бачать хатинку)
(Над дверцятами висить дзвінок)
Сергійку, подзвони в дзвінок.
\Чути ведмедиків голос\.
Ведмедик :Хто це мене будить ? Іще рано , я хочу спати й не встану доки сонечко не загляне до мене у віконечко.
Вихователь – давайте попросимо сонечко зазирнути у ведмедикову хатинку.
Діти (разом з дорослим).
Заглянь ,заглянь сонечко
У ведмедикове віконечко
Ми тут граємось
Тебе дожидаємось
(дістає сонечко без промінців)
- Яке з’явилося сонечко (кругле,сумне,невеселе)
- А чому воно невеселе
- У нього немає промінців.
- Давайте подаруємо сонечкові промінці .
- Що ми подарували сонечкові?
- Промінці
- Якого кольору промінці?
- Жовті
(вихователь прикріплює очі й усмішку)
Вихователь: Яке тепер стало сонечко (радісне ,веселе)
Погляньте наше сонечко розбудило ведмедика й він вийшов до нас.
Ведмедик: Дякую вам, діти за те , що допомогли сонечку розбудити мене. А то я спав би до вечора. А що ви тут шукаєте ?
Діти : Ми шукаємо ведмедику маму . Ти не знаєш де вона ?
Ведмедик: Не турбуйтеся я вам допоможу
- Усі разом просять сонечко :
- Сонечко освіти нам дорогу до Зайчихи!
( із-за ширми з’являється зайчиха).
Зайчиха: чом ти , зайчику тремтиш ? Ти злякався, що мене загубив?
А я просто в город ходила.
Принесла тобі морквинку і свіженьку капусту.
Зайченя : Я люблю тебе матусю .
Зайчиха: Дякую Вам малята , що допомогли моєму синочкові , знайти мене.
Зайчиха : Дітки на мене чекають інші зайченята.
Вони голодні , хочуть капусти, моркви.
Вихователь: Давайте допоможемо зайчисі приготувати своїм діткам салат з капусти.
Діти ( разом із дорослими імітують рухи за змістом віршика )
Ми капусту січемо Ми капусту солимо
Ми капусту тремо Ми капусту жмемо
Зайчиха: Дякую Вам малята! За це я почастую Вас смачним салатом з фруктів.
Гра: « Впізнай за смаком».
