КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
з художньої літератури
для дітей старшого дошкільного віку
Тема:Вивчення вірша напам’ять В.Крищенко « Вишиванка» за допомогою мнемотехніки.
Вихователь вищої категорії Пельо А.М.
Мета: продовжувати вчити дітей розповідати вірші за допомогою мнемотаблиці, відповідати на запитання за його змістом, активізувати в словнику образні висловлювання (епітети, порівняння, метафори); розвивати поетичний слух, відчуття рифми, бажання виразно читати вірш напам’ять; виховувати патріотизм, поважне ставлення до народних оберегів.
Хід заняття
Привітання:
Доброго ранку, сонце привітне, доброго ранку небо блакитне,
доброго ранку, ліси і поля, доброго ранку, країно моя!
Слайд №1.
Чи впізнаєте ви, що це таке ?
( відповіді дітей )
А ЗАРАЗ ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ НА ОДНУ КАРТУ.
Слайд №2
Це означає, що по всій Україні поширені вироби, прикрашені орнаментами вишивки.
Слайд №3
А це – зразки орнаментів з усієї України. Дивіться, які вони різні! Зверніть увагу, що вони (вишивки) не однакові. Десь є багато ліній, квадратів, трикутників, а десь – квіти, листочки , калина, виноград…
А ви пам’ятаєте, як ми робили орнаменти?
Слайд №4
Які форми ми використовували для орнаментів ?
(відповіді дітей)
А тепер поглянемо, чи є такі ж форми візерунків на справжніх вишивках?
Слайди №№ 5, 6, 7, 8, 9, 10
Зверніть увагу на (назвати імена дітей у вишиванках).
В чому вони одягнуті?
( відповіді дітей )
Чим відрізняються вишиванки ?
( відповіді дітей )
Слайд №11 (кольори)
Слайд №12 (хлопчики у вишиванках)
Читання вірша педагогом.
Слайд №13 (В. Крищенко «Вишиванка» )
Запитання за змістом вірша: Хто вишивав сорочку?
Слайд №14
Які квіти мама вишивала?
Слайд №15
Які кольори мама використовувала для вишивання?
Слайд №16
Читання окремо кожного рядка вірша з показуванням наступних слайдів ( Слайди №№17, 18, 19, 20)
Відтворення дітьми вірша з опорою на мнемотаблицю. ( 3 дітей)
Слайди №№21, 22, 23
Гра-міркування «Вишивка в сучасності».
