Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

29.03.2024р.П'ятниця.СНІДАНОК:Каша молочна рисова.Какао . ОБІД:Борщ український із сметаною.Хліб.Мафіни (з курячим філе) з овочами та твердим сиром.Каша гречана.Салат з солоних огірків та томатів.Морква тушкована-молодші.Компот із яблук та свіжоморожених фруктів. . . .. ВЕЧЕРЯ:Вареники українські(з кисломолочним сиром)Соус сметанний(на молоці)Чай(трав'яний).

Конспект заняття

Маріанна Запаринюк, вихователь вищої  категорії

 

Тема «Подорож країнами та континентами».

Мета: Закріпити уявлення дітей про те, що Земля – планета, має форму кулі, на ній живуть люди різних рас, які різняться кольором шкіри, звичаями, одягом. Розширити знання  дітей про тварин різних материків. Розвивати бажання пізнавати світ, уміння складати описові загадки. Збагачувати мовлення дітей словами: глобус, континент, Європа, Азія, Євразія, Австралія, Америка, Африка Антарктида. Виховувати почуття поваги до людей різних рас; викликати інтерес до життя, культури, побуту народів світу.

Матеріал: глобус, карта України та світу, портрети людей різних рас, ілюстрації із зображенням національного одягу, тварин, мультимедійні зображення про крани Європи, Китаю, Австралії. Попередня робота – заливка гіпсом об’ємних форм тварин.

Хід заняття

Вихователь. Відгадайте загадку, щоб дізнатися, про що ми будемо розмовляти на сьогоднішньому занятті.

Тут міста, країни, скелі,

Океани і пустелі,

Гори, ріки і моря –

Мандрувати буду я!

Щоб по світу мандрувати,

Не виходжу я із хати,

Не сідаю у автобус,

А беру у руки… (Глобус).

Вихователь. Діти, що таке глобус? Вірно, це макет Землі. Які кольори переважають на глобусі? Що означають ці кольори? Що є ще крім води? Суша – це ліси, гори, пустелі  і тундри, міста і села.

Жовтий колір – колір суші,

Пояснити слово мушу,

Суша там, де зараз ми,

Суша – де нема води.

Отже, планета Земля складається із суші та води.

Вихователь. Чи знаєте, ви діти, що планета Земля сама живе в космосі?

Як називаються інші планети Сонячної системи? (Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон). Наша сонечко, це планета чи зірка? Вірно, зірка, і така гаряча, що зігріває нашу Землю. А з ким можна порівняти Сонце? (З мамою). Яке сонечко? (Лагідне, миле, тепле, золоте).

Яке значення має Сонце для нас усіх? (Якби не було тепла і світла, то не було б і життя).

Вихователь. Я пропоную, помандрувати всім світом не виходячи з дитсадка. Розглядаємо глобус , шукаємо Україну. Україна знаходиться в Європі. Європа – це частина світу. На півночі – ростуть сосни, ялинки, південніше – дуби, а де ще тепліше – кипариси, оливкові дерева, пальми. Дуже багато людей живе в Європі і вони змінили природу. Тепер ліси займають невелику площу, стало менше звірів і птахів, тому рослини і тварини Європи необхідно оберігати. А яких тварин ви знаєте, що мешкають у нас?

Вихователь. Чи знаєте ви якісь країни, крім тієї, де ми зживемо? Може хтось мандрував, і знає їх? Давайте спробуємо визначити, як називаються жителі цих країн.

Дидактична гра «Назви жителя»

Вихователь. Де ми з вами живемо? В Україні. Як називаються жителі України? (Українці).

У Англії – англійці

Іспанії – іспанці

Італії – італійці

Туреччині – турки

Словаччині – словаки

Німеччині – німці

Вихователь. Рухаємося далі. (Показ слайдів). Це Азія. У людей, які мешкають тут шкіра жовтіша, розріз очей – вузький. Це тому, що в Азії спекотно, дмуть сильні вітри. Мешканці Азії першими на Землі зустрічають сонце, а значить і новий день. Карликові дерева, ягідні кущі зустрічаються на півночі Азії. Тут живуть песці, білі ведмеді, північні олені. Але на півдні, в умовах теплого клімату – рослинність густа і яскрава. Тваринний світ цих місць – слони, носороги, тигри, крокодили, багато мавп, папуг, верблюдів. Подивіться на традиційний одяг азіатів. Ось  такий одяг, носять в Японії, і називається воно кімоно. Кімоно нагадує халат, і його особливість в тому, що на ньому немає жодного ґудзика. Як ви гадаєте, за допомогою чого тримається цей одяг?

Вихователь. А ось так одягаються жінки мусульманських країн. А ще цікавий одяг у індійських жінок. Європа і Азія утворюють частину світу, яку називають Євразія. Повторіть, будь ласка, це слово Є-В-Р-А-З-І-Я.  Тут знаходиться одне з чудес світу – Велика китайська стіна.

Вихователь. Перед тим, як вирушити далі, ми трішки відпочинемо.

Фізкультурна хвилинка «Наша Земля»

Діти стають в коло, беруться за руки і рухаючись по колу промовляють:

Ця куля блакитна – це наша планета (розводять руки показуючи кулю)

На ній є моря і є континенти (показують умовні хвилі та різної форми фігури)

Усіх континентів ми знаємо назви,

І їх перелічимо зараз всі разом. (на кожну назву загинають пальці рук)

Євразія, Африка і Антарктида,

Америки дві і Австралія з ними,

Всі шість континентів і сині моря (показують 6 на пальцях і умовну хвилю)

Це наша планета – це рідна Земля. (показують кулю руками)

Вихователь. Знову глобус обертаємо і до Африки потрапляємо. (Показ слайду із зображенням африканського континенту). Природа Африки – це тропічні ліси, де водяться горили і шимпанзе, савани де ростуть баобаби і водяться антилопи, жирафи, слони, леви, гепарди, в пустелях нема ні кущика зелені, у водах річки Ніл, що перетинає майже всю Африку водяться великі крокодили. (Картинки Африканського континенту, портрети мешканців в національному одязі).Чим відрізняються африканці від нас? (темна шкіра, кучеряве волосся)

Вихователь. Це тому, що в Африці сонце особливо палюче. Як нам від нього вберегтися? (міркування дітей) Імітуємо надягання панамок і вирушаємо розглядати екзотичних тварин. (Слайд із зображенням слонів, антилоп, крокодилів, верблюдів, жираф, бегемотів, левів, зебр).В Африці знаходиться друге чудо світу – піраміди, де ховали фараонів – царів Єгипту. Також, тут знаходиться одна з трьох найбільших пустель світу – Сахара.

Дидактична гра «Склади загадку»

Діти беруть картки із зображеннями тварин та складають описові загадки (наприклад, має довгу шию, плямисту шкіру, на голові маленькі ріжки – жираф).

Вихователь. Молодці, справилися із завданням, склали гарні загадки, на які було не так легко відповісти. А зараз я запрошую вас до Австралії. Австралія – найменший континент земної кулі. Клімат тут сухий, тому рослинність на більшій її частині – бідна. Часом буває, що за 10 років не випадає ні крапельки дощу. Але зустрічаються такі рослини, які зустрічаються тільки тут – це гігантський евкаліпт – пляшкове дерево. Дивний і чудернацький тваринний світ Австралії. Лише тут живуть сумчастий ведмідь коала, кенгуру, а такі тварини як єхидна і качконіс – виводять діток з яєць, як пахи, а вигодовують молоком. (Слайди з краєвидами Австралії і тваринним світом).

Вихователь. Ми з вами трохи помандрували світом, про тварин дізналися, а зараз перевіримо, чи ви запам’ятали, хто де живе.

Дидактична гра «Хто де живе»

Вихователь називає континент, а діти піднімають картки з тваринами, які живуть на цьому материку.

Вихователь. Ви найрозумніші діти, добре запам’ятали де, які тварини живуть. Ми з вами зараз будемо розфарбовувати фігурки тварин, які ми підготували раніше. (Діти розмальовують гіпсові об’ємні фігури тварин).

 

No Comments »