Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Дошкільний навчальний заклад № 39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської області

ПОНЕДІЛОК 25.06.2018 - СНІДАНОК: Суп молочний з мучними кльоцками, булка з маслом, какао з молоком 11.00- сік фруктовий ОБІД: Борщ "український" зі сметаною, хліб, гуляш м'ясний, каша гречана з маслом, огірок свіжий, компот із сухофруктів ПОЛУДЕНОК: Молоко, вафля ВЕЧЕРЯ: Сосиска варена, картопляне пюре з маслом, салат з капусти, хліб, чай
image_pdfimage_print

Презентація м.Ужгород Гошко О.В.старша група

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОЇ ГРУПИ    « МОЄ РІДНЕ МІСТО»

ГОШКО О. В. вихователь вищої категорії, “вихователь-методист”

Програмовий зміст.

Пізнавальний розвиток.

Формувати в дітей уявлення про те, що ми живемо в Україні, яка поділена на області. Розширити знання про рідне місто,  походження назви  міста «Ужгород», визначні місця. Познайомити дітей з гербом Ужгорода. Дати дітям уявлення про те, як з роками змінювалося та розвивалося наше місто. Виявляти інтерес, бажання знати більше про історію Ужгорода.  Закріпити знання назви вулиць, де проживають діти та назви вулиці, де розташований дитячий садок. Виховувати патріотичні почуття любові, гордість за рідне місто.

Художньо – естетичний розвиток.

Вчити дітей передавати свої враження про рідне місто в колажі «Ужгород – моє місто». Закріпити знання дітей про свій дім, зображувати його з допомогою малюнка.  Виховувати любов до свого міста. Розвивати естетичний смак.

Матеріал: слайди, пензлі, серветки, фарби.

Попередня робота: затонований  ватман з фотографіями визначних місць.

(діти стоять в колі на килимку)

–   Доброго ранку, мої малята,

Любі хлопчики й дівчатка.

Щиро посмішкою вас всіх вітаю,

Доброго настрою на весь день бажаю.

Хай похмурені ваші личка

Звеселить гарна усмішка.

Вправо, вліво поверніться,

І сусідам посміхніться.

–   Дітки, а хто скаже, в якій країні ми живемо?

(відповіді дітей) Слайд 2

–   Так, ми живемо в Україні. Наша країна велика, тому вона поділена на багато різнокольорових частинок,які називаються областями .

Ось, подивіться (вихователь показує на слайді)

–   Як ви думаєте, що це за червона крапочка по середині? (припущення дітей)

–   Так, це головне місто нашої країни. Ми недавно знайомились з ним. Як воно називається? (відповіді дітей)

–   А хто знає, в якій області ми живемо? (припущення дітей).

–   Так, ми живемо в Закарпатській області, а хто знає, як називається головне місто Закарпатської області?   Як називається наше місто?

(відповіді дітей)

–   Як  називають жителів Ужгорода? (відповіді дітей)

–   (слайд 3) Так. А ось і схема нашого міста, на якій зображені вулиці, дороги ти визначні місця нашого міста. Як ви думаєте, що це за синя стрічка?

(припущення дітей, вихователь  наводить дітей на думку, що це річка)

–   Як називається річка, що протікає через наше місто?

(відповіді дітей)

  • (слайд 4). Так, це річка Уж. Схожа річка на хвилясту

змійку, вужа, що живе у воді.

– А хто знає, чому наше місто називається Ужгород? (припущення дітей)

– Ось так протікала собі між берегами стрімка гірська річка Уж. Люди будували будинки і виросло велике місто над Ужем, яке люди назвали Ужгород. По давньому «Город над ужем». Нашому місту вже 1120 років.

–  Кожне місто має свій герб. Ось це герб нашого міста

(слайд 5). Хто скаже, що на ньому зображено?

(відповіді дітей).

  • А зараз я пропоную вам вирушити в чарівну подорож, де ми побачимо старі місця нашого міста та зміни, які відбувалися роками.
  • Подивіться, яким наше місто було колись (слайд 6). Бачите, фотографії чорно – білі тому, що люди ще не вміли робити кольорові фотографії.

–  А зараз наше місто виглядає ось так. (слайд 7).

Хто впізнає, як називається ця площа?

Це площа Шандора Петефі.

–   Які зміни відбулися?  (слайд 8)

(відповіді дітей, вихователь доповнює)

  • З Площі Шандора Петефі ми потрапляємо на відоме вам всім місце, де ви частенько гуляєте з батьками (слайд 9). Що це за місце? (відповіді дітей)
  • це «Міст Бажань» або Пішохідний міст

Цей міст називають так тому, що всі закохані й інші люди вішають на міст замки і загадують бажання.

– Подивіться, який був цей міст в давні часи.(слайд 10)

–   Ми бачимо, що колись по цьому мості їздили автобуси та автомобілі. Подивіться, які вони старовинні. Чи можемо ми зараз побачити такий транспорт на вулиці? (відповіді дітей)

  • Перейшовши через міст ми зупиняємось біля цієї будівлі. (слайд 11). А хто знає, що це за будівля? (відповіді дітей).  Так, це площа Театральна та Обласний Ляльковий Театр.

– Подорожуємо далі. (слайд 12). Хто впізнає, яка частина Ужгорода на цьому слайді? (відповіді дітей)

– Так, це наш Ужгородський замок. Колись давно жив дуже багатий чоловік, який керував всім містом. І ось він собі побудував великий будинок на горі.

– Може хтось бував у замку? (відповіді дітей)

–  Зараз у стінах замку знаходиться краєзнавчий музей. (слайд 13)

–   В музеї можна побачити великі кімнати, в яких жили люди; картини, на яких зображене життя людей; старовинні речі, якими вони користувалися.

  • Поруч із замком є ще один музей під відкритим небом. (слайд 14)

– Подивіться, які старі будинки. Як ви думаєте, де це? (припущення дітей).

– Це «Старе село»  Такі будинки будували з дерева, а дах із соломи. Ось це (вихователь показує) старий млин, а подивіться в яких маленьких кімнатках жили люди.(слайд 15) В них не було тоді ні телевізора, ні комп’ютера. І ось для того, щоб зберегти такі старі будиночки, в Ужгороді зробили музей «Старе село». Ми можемо поїхати туди і  побачити, як колись жили люди.

– А зараз ми трошки відпочинемо.

Фізхвилинка ( діти виконують рухи)

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

А тепер їх опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу, все гаразд.

– Ось ми з вами потрапляємо  в казкове місце (слайд 16).  Діти, що це за місце? (відповіді дітей).

–   Так, це центр нашого міста – вулиця Корзо, де знаходиться багато магазинів та кафе. Тут не їздить  транспорт тому, що це пішохідна зона.

– Недалеко від центру  знаходиться набережна,(слайд 17)

–   Ось цей величезний будинок, схожий на замок – це школа – гімназія, в якій вчаться діти.

–   Подивіться, які гарні дерева ростуть в рівнесенький рядочок.  Чи знаєте ви, як називаються ці дерева?  (відповіді дітей)

– Це липа. Сто років тому люди посадили малесенькі деревця (слайд 18).

  • І ось вони виросли могутніми і красивими деревами.

(слайд 19) Вся набережна вкрита липами , тому люди назвали це місце «Липова алея».

–  Ще крім цих дерев наше місто славиться красою ще одних. Як ви думаєте, які дерева приваблюють всіх людей навесні своєю красою? (відповіді дітей)

–   Так , це сакура (слайд 20).  Ці дерева прикрашають наше місто навесні.

–  В нашому місті є ще дуже багато визначних місць: Це музично – драматичний театр, де проходять всі вистави та концерти (слайд 21).

  • Обласна рада Ужгорода, біля якої стоїть пам’ятник видатному українському письменнику Т.Г.Шевченку (слайд 22).
  • Також в Ужгороді є стадіон «Авангард», де проходять всі спортивні матчі (слайд 23)

– Якщо ми хочемо трошки поплавати, ми потрапляємо в аквапарк, де є багато розваг для дорослих та дітей

(слайд 24)

– Щоб потрапити в якесь інше місто, нам потрібно купити квитки на потяг. Як ви думаєте, куди ми підемо за квитками? ( відповіді дітей)

–   Так ми підемо на вокзал. Ось, який він великий

(слайд 25)

– В нашому місті є також дуже багато церков (слайд 26) А для чого люди ходять в церкву? (відповіді дітей)

  • Ось, подивіться. Як ви думаєте, що це за будівля? (слайд 27)

(відповіді дітей)

–   Так, це наш садочок. Як називається наш садочок?

( відповіді дітей)

–  А ви любите ходити в садочок? (відповіді дітей)

–   А хто знає, на якій вулиці знаходиться наш садочок? (відповіді дітей)

–   Так, це вулиця Пестеля.

–   Дітки, а хто скаже назву вулиці, на якій він живе? (відповіді дітей)

–   Ось і закінчується наша подорож. Вам сподобалось?  А що вам сподобалось найбільше?

–   От я вам і пропоную зараз останнє завдання. Вам потрібно намалювати свій дім, будинок, в якому ви живете. І тоді ми з вами створимо колаж, який буде називатися « Ужгород – моє місто»

(колективна робота дітей )

 

 

Конспект  заняття з ознайомлення з довкіллям

«Наше місто»

для дітей молодшої групи

вихователь Білас Н.В.

Мета:

Продовжувати знайомити дітей із довкіллям, розвивати інтерес до навколишнього світу. Ознайомити дітей з рідним містом та дати поняття про його назву, вулиці, будинки. Дати елементарні знання про транспорт, його призначення; закріплювати знання про професію водія. Збагачувати словниковий запас дітей, формувати вміння утворювати форму множини іменників, вправляти у звуконаслідуванні.

Попередня робота: здійснити прогулянку містом поблизу території дитсадка, розповідати про рідне місто.

Матеріал: фотоілюстрації „Моє місто”, картина „Вулиця міста”.

Хід заняття:

Вихователь. Діти, погляньте уважно на картину. Що ви бачите на ній? На картині зображено вулицю нашого міста. Наше місто називається Ужгород. В місті є багато вулиць, будинків, магазинів, дитячих садочків, шкіл. По вулицях міста їдуть машини, автобуси.

Для чого нам потрібні легкові машини, вантажні, автобуси?

На чому ви їдете до дитячого садка? Хто сидить за кермом машини?

Дидактична гра „Чого в місті багато?”.

  • вулиця (у місті багато вулиць);
  • будинок (у місті багато будинків);
  • дорога;
  • дерево;
  • людина;
  • машина;
  • магазин;
  • дитсадок.

У нашому місті є дуже багато магазинів.

Дидактична гра „Де що продається?”.

  • Що продається в овочевому магазині? (Овочі: помідори, огірки, капуста і т.д.).
  • Що продається у меблевому магазині?
  • Що продається у хлібному магазині?
  • Що продається в іграшковому магазині?

Фізкультхвилинка „У місті”.

Дуже добре жити в місті моїм:

Мчать дорогами міста в авто водії,

Пішоходи тротуарами йдуть,

І дерева високі ростуть.

В місті вулиці – ось такої ширини,

А будинки ось такої вишини,

Тут багато і дорослих, і діток,

Тут найкращий в цілім світі дитсадок.

Вихователь. Місто завжди гамірне. У ньому повсякчас чути різні звуки. Чи прислухалися ви до звуків міста?

  • Як гуде міський транспорт? (ж-ж-ж);
  • Як сигналять машини? (бі-бі-і);
  • Як шумлять дерева в парку? (ш-ш-ш);
  • Як каркають міські ворони? (кап-кар-кар).

Вихователь. Діти, давайте пограємось із вами, поїдемо на автобусі по вулицях нашого міста.  (Вихователь складає стільчики, ніби це автобус, обирають водія, дає йому кермо).

 

 

 

Коментарі Вимкнено до Конспекти занять з ознайомлення дітей з м. Ужгород