Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

08.07.2024р.Понеділок.СНІДАНОК: Омлет драчена. Хліб. Салат з капусти та моркви. Чай з лимоном. . ОБІД: Суп кабачковий зі сметаною. Хліб. Відбивна з філе курки панірована в сухарях. Каша пшенична. Свіжий огірок. . . .. ВЕЧЕРЯ: Пудинг сирно-яблучний. Узвар.

Конспект заняття для  дітей  3-го року життя

 вихователя Некрилової  Х.А.

 

Тема «Одягнемо ляльку на прогулянку»

Мета:

Фізичний розвиток

Продовжувати розвивати у дітей фізичні можливості , виявляти впевненість у своїй практичній спроможності.

Соціально-моральний

Учити використовувати у грі певну іграшку, використовувати природне, предметне та соціальне середовище. Вчити берегти одяг та одягатись відповідно до сезону. Виховувати у дітей бережливе ставлення до одягу, знати про з чого виготовляють одяг.

Пізнавальний розвиток

Учити орієнтуватися в основних напрямках відносно себе, розвивати увагу.

Мовленнєвий розвиток

Розвивати зв’язну мову, пам’ять, збагачувати словник словами назвами одягу. Вміти правильно вимовляти слова, описувати одяг. Учити називати окремі види одягу , знати професії  та людей які виготовляють одяг.

Художньо-естетичний

Продовжувати вчити виявляти елементарні форми естетичного ставлення до свого зовнішнього вигляду.

Креативний

Вчити проявляти можливості в грі.

 

Хід заняття :

 

Діти , сьогодні наше заняття пов’язане з одягом людей .Ми з вами поговоримо ,який одяг потрібно одягати в певну пору року. Але перед тим давайте ми з вами пограємо у рухливу гру : «Знайди собі пару»   ( Діти стають у коло, грає музика, коли вона закінчується діти повинні знайти собі пару, стати по двоє, той хто залишається без пари виходить з гри ) .

Діти поки ми з вами грали у гру, до нас завітала гостя, давайте ми привітаємось з нею ( Діти вітаються ) Нашу гостю звати лялька Наталочка, вона дізналася, що у нас сьогодні заняття, на якому ми з вами будемо знайомитись із одягом. Наша гостя останнім часом дуже хворіє, тому вона просить вас навчити її правильно одягатись. Для цього

Давайте подивимось на ілюстрації. Ось подивіться  у нас на ілюстраціях зображений одяг, давайте ми з вами з’ясуємо

який одяг одяг відповідає чотирьом порам року.

( Розглядання одягу «різні пори року». Діти визначають

одяг, який люди носять відповідно до пори року та погоди ).

  • Молодці діти ви гарно і швидко впорались із поставленим завданням. Наша лялька Наталочка багато цікавого та нового дізналася про одяг людей.
  • Дітки, ви напевно стомилися , поки відповідали на запитання , тому давайте пограємо в дидактичну гру :

« Кожній речі своє місце » , і запросимо нашу ляльку – пограти з нами .( Діти граються у дидактичну гру ).

  • Молодці діти . Ой подивіться на нашу ляльку – Наталочку, яка вона сумна , давайте запитаємо її , що з нею сталося , чому вона зажурилася.( Вихователь підкладає до вуха ляльку , і робить вигляд , що лялька їй щось шепоче).

Діти , наша лялька – Наталочка дуже хоче піти на прогулянку , але не вміє одягатись, давайте ми їй розкажемо що потрібно одягати на прогулянку . ( Колективна бесіда – розповідь «Як ми збираємось на прогулянку»

Дітки , а давайте щоб наша розповідь стала цікавішою ми пограємось у сюжетну гру :

«Збираємось на прогулянку» . ( Діти разом з вихователем

розприділяють між собою ролі , і самостійно обігрують їх ).

 

Дітки ви дуже гарно впорались із завданням , і допомогли нашій ляльці – Наталочці одягтися відповідно до сезону . Але на цьому наше з вами заняття не закінчується . Щоб наша лялька стала веселою ми з вами зробимо для неї сукню ( Аплікація « Сукня для ляльки »). Давайте покажемо нашій ляльці , які ми вміємо ліпити гарні сукні , ви будете ліпити , а лялька буде дивитися як ви гарно ліпите. ( Вихователь бере в руки ляльку і ходить поміж столів , поглядає як діти ліплять. А у дітей є силуети сукон і білий аркуш , на який вони повинні приліпити без клею сукню . Це аплікація у вигляді гри ).

  • Молодці дітки у вас вийшли такі дуже гарні аплікації суконь наша лялька дуже задоволена всім . Вона дізналася багато цікавого та нового про одяг , вона вам дякує . Але у нас з вами ще одне завдання , це одягнути нашу ляльку і піти з нею на прогулянку .  ( Діти одягають ляльку на прогулянку ) . Ось діти і підійшло до закінчення наше заняття . Давайте , ми з вами згадаємо про що ми говорили на занятті .

( Про одяг ).

  • А хто був у нас в гостях ?

( Лялька – Наталочка ).

  • А що ми з нею робили ?

( Ми одягали її на прогулянку ).

– Молодці , дітки . Перш ніж піти гуляти наша лялька залишила вам сюрприз , але що це за сюрприз , ми дізнаємося після завдання , яке ми повинні виконати (логічна вправа : « Знайти сукню » ). Вихователь після завдання пригощає дітей сюрпризом який їм залишила лялька – Наталочка . На цьому заняття закінчується.

No Comments »