Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

27.05.2024р.понеділок.СНІДАНОК:Каша молочна манна.Хліб з маслом.Чай. . ОБІД:Бульйон курячий. Хліб.Бефстроганов курячий із сметаною.Каша ячна в'язка.Салат з капусти та моркви.Компот із яблук. . . .. ВЕЧЕРЯ:Гратен "Зебра"(запіканка сирна з какао).Йогурт.

Плавання – наше здоров’я

Плавання відноситься до основних засобів фізичного виховання. Результати медичних, фізіологічних і педагогічних спостережень підтверджують те, що плавання є засобом гармонійного розвитку дітей.

Важко знайти інший вид фізичних вправ, де б так повно використовувався оздоровчий ефект повітря і води, як під час плавання. Вплив цих факторів у поєднанні з рухами сприяє зміцненню здоров’я, покращенню загального фізичного стану, всебічному розвитку та загальному загартуванню організму людини.

ЧОМУ ПЛАВАННЯ КОРИСНЕ?

Плавання справедливо називають ідеальним видом рухової діяльності: жоден вид спорту не має такого великого гігієнічно-оздоровчого і лікувального значення. Визначається це багатьма факторами.

Насамперед тим, що саме водне середовище і створювані ним фізичний, механічний, біологічний і температурний впливи викликають сприятливі реакції організму, стимулюють його функціональний розвиток, створюють умови для профілактики та лікування різних захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

Особливо благотворно впливає плавання на організм дитини. Для дітей і підлітків плавання – найефективніший засіб врівноважування нервових процесів.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З СЕРЦЕМ?

При плаванні створюються особливі умови для діяльності серцево-судинної системи. Тіло дитини, занурене у воду, знаходиться в горизонтальному положенні і наближене до стану невагомості. Серце при цьому збільшується в об’ємі і перекачує більшу кількість крові. Гідростатичний тиск, що впливає на поверхню тіла, сприяє руху венозної крові від периферії до серця, що є сприятливим для діяльності правого передсердя і шлуночка.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЛЕГЕНЯМИ?

Глибоке дихання, спричинене подоланням тиску води на грудну клітку та черевну порожнину, сприяє розвитку дихальних м’язів. Внаслідок раціональних занять плаванням досить помітно збільшується життєвий об’єм легень.

Під час вдиху підсилюється робота дихальних м’язів. Внаслідок раціональних занять плаванням досить помітно збільшується життєвий об’єм легень.

Під час вдиху підсилюється робота дихальних м’язів, яким доводиться переборювати тиск води на грудну клітку. Видих, який плавець робить у воду, також утруднений. Така гімнастика стимулює розвиток дихальних м’язів, рухливість грудної клітки, збільшує життєву ємність легень.

  ПЛАВАННЯ ДЛЯ ОЗДОРОВЛЕННЯ

Не викликає сумнівів і оздоровча спрямованість плавання. Воно широко використовується як засіб загартування і профілактики захворювань, корекції функціональних відхилень. У дітей у процесі систематичних занять плаванням вдосконалюються серцево-судинна і дихальна системи, краще розвиваються фізичні якості.

Перебування у воді загартовує організм дитини, підвищує стійкість до простудних захворювань. На шкірний покрив вода робить не тільки механічний, але і термічний вплив. Вона ж змиває бруд, піт, „змащення” на шкірі, верхній шар епітелію – очищає і зміцнює покриви, сприяє поліпшенню шкірного дихання.

„Полегшений” стан тіла у воді звільняє опорно-руховий апарат від статичного навантаження, сприяє правильному (без жирових відкладень) фізичному формуванню дитини, допомагає виправленню постави. У той же час у худих дітей тренування сприяють нарощуванню шару підшкірного жиру, що, разом із збільшенням сили й об’єму м’язів, також поліпшує фігуру.

ПЛАВАННЯ ДЛЯ ЗАДОВОЛЕННЯ

Купання, ігри, плавання приносять усім, особливо дітям, щире задоволення. Людині, що опинилась у воді, хочеться плавати, пірнати. Все пояснюється досить просто: коли вода збуджує шкірні нервові закінчення (рецептори), виникає потік імпульсів, що надходять у мозок, а звідти – у внутрішні органи, породжуючи енергію і бадьорість.

 КОЛИ МОЖНА ПОЧИНАТИ ПЛАВАТИ?

Багато відомих плавців навчилися плавати ще у віці 4 – 5 років, а з 6 – 8 років вже регулярно тренувалися.

ЧОМУ КОЖНОМУ НЕОБХІДНО НАВЧИТИСЯ ПЛАВАТИ?

Плавання має не лише величезне оздоровче значення для дітей, воно – ще й життєво необхідна навичка. Адже невміння триматися на воді може коштувати життя. Тому кожну дитину необхідно навчити плавати – це найкращий захист від можливих нещасних випадків на воді.

No Comments »