Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

ВІВТОРОК 22.09.20.СНІДАНОК: Суп молочний кукурудзяний, булка з маслом, кава з молоком ОБІД: Розсольник зі сметаною, хліб, пельмені з маслом, компот ПОЛУДЕНОК: Йогурт, печиво ВЕЧЕРЯ: Сарделька відварна, хліб, картопляне пюре з маслом, морква припущена, чай

Інформаційний  бюлетень

Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання з високим рівнем сприйнятливості (індекс контагіозності наближається до 100%), яке характеризується високою температурою (до 40,5°C), запаленням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом і характерним плямисто-папульозний висипом шкірних покривів, загальною інтоксикацією.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, вірус кору виділяється в зовнішнє середовище в великій кількості хворою людиною зі слизом під час кашлю, чхання і т.д. Як правило, джерелом інфекції є хворий на кір в будь-якій формі, який заразний для оточуючих з останніх днів інкубаційного періоду (останні 2 дні) до 4-го дня висипань.

Профілактика кору

Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинація проти кіру проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років. Імунізація проти корі також проводиться раніше не привитим підліткам, що й не боліли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації. Уведення імуноглобуліну протягом перших днів після контакту може захистити від хвороби або забезпечити більш легкий її перебіг .У дитячих дошкільних установах карантин встановлюється для привитих дітей, що раніше не боліли кіром на 17 днів від початку контакту.

Проводиться комплекс заходів, у  вогнищі інфекції, де знаходиться хворий коровою інфекцією. Обов’язково проводиться:

 – поточна дезінфекція:

– провітрювання приміщення

– вологе прибирання

– прибирання із застосуванням дезинфікуючих засобів

 -відсутність контактів з іншими не хворіючими людьми проводиться госпіталізація хворого з кором в інфекційний стаціонар.

Ізоляція поширюється також на дитячий заклад.

Проводиться щоденне медичне спостереження (термометрія та ін.) за нехворівшими контактними.

 Роз’єднання з іншими дітьми підлягають контактні по кору особи з 8-ого по 17-й (21й) день від моменту зустрічі з хворим

Коментарі Вимкнено до Інформаційний бюлетень