Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

29.03.2024р.П'ятниця.СНІДАНОК:Каша молочна рисова.Какао . ОБІД:Борщ український із сметаною.Хліб.Мафіни (з курячим філе) з овочами та твердим сиром.Каша гречана.Салат з солоних огірків та томатів.Морква тушкована-молодші.Компот із яблук та свіжоморожених фруктів. . . .. ВЕЧЕРЯ:Вареники українські(з кисломолочним сиром)Соус сметанний(на молоці)Чай(трав'яний).

Конспект інтегрованого заняття з музичної діяльності

на тему: «Подорож порами року»

музкерівник Гордійчук В.Т.

 

Мета: закріплювати знання дітей про зміну пір року. Продовжувати вчити відгадувати загадки. Розвивати увагу, пам’ять, мислення.

Фізичний розвиток.

Продовжувати вчити дітей ритмічно рухатись під музику, згідно характеру, динаміки, темпу музичного супроводу. Сприяти руховій активності, ініціативності. Спонукати до музичних рухливих ігор. Виховувати самостійність під час музичних ігор.

Соціально-моральний розвиток.

Прищеплювати любов до природи.

Емоційно-ціннісний розвиток.

Створити емоційно-позитивну атмосферу. Виховувати в дітей естетичний смак, підтримувати відчуття радості від музичної діяльності.

Пізнавальний розвиток.

Розширювати уявлення про характерні ознаки пір року. Викликати інтерес до природи рідного краю.

Мовленнєвий розвиток.

Розвивати відчуття краси художнього слова.

Продовжувати вчити дітей вживати повні речення.

Художньо-естетичний розвиток.

Учити бачити красу рідної природи, викликати бажання відтворювати її в аплікації. Закріплювати вміння інтонаційно співати, відображаючи голосом характер музики.

Креативний розвиток.

 

Продовжувати вчити реалізовувати свої творчі здібності.

 

Хід заняття

 

Діти під марш заходять до залу. Стають у колі.

 

Привітання: Добрий ранок!

Добрий час!

Рада бачити всіх вас,

Щиросердо вас вітаю

І здоров’я всім бажаю.

Ведуча зосереджує увагу дітей на темі заняття віршованими рядками:

 

Як гарно та любо у нашому краї:

Буяють весняні, та літні розмаї,

У золото осінь дерева вбирає,

А зимонька ковдрою землю вкриває.

 

– Які пори року я задала? (Діти називають).

 

Діти по черзі читають вірш Платона Воронька «Від зими до зими». (Встають і  роблять крок вперед).

Діти:

  1. Січень січе,

Лютий лютує,

Березень плаче,

Квітень квітує.

 

  1. Травень шовкову

Стелить травицю,

Червень складає

Сіно в копиці.

 

  1. Липень медовий

Бджілок годує,

Серпень чудовий

Булки дарує.

 

  1. Вересень трусить

Груші в садочку,

Жовтень готує

Кленам сорочку.

 

  1. Йде листопад,

Роздає килими.

Грудень постане

Початок зими.

Ведуча. Яка в нас зараз пора року? (Зима). А яка для вас пора року найулюбленіша? (Діти називають. Педагог запитує декого з них, чому саме подобається ця пора року?). Чи хотіли б ви помандрувати до пір року? Зустріч із якою з них  вибрали б найпершою? (Діти відповідають). Бачу ви любите і весну, і літо, і осінь, і зиму. Навіть не знаю, з якою зустрінемося найпершою. Тоді зробімо так: я загадуватиму загадки, а ви відгадуватимете їх. Про яку пору року загадаю, до тієї й підемо. Гаразд?

 

Педагог загадує загадку:

«Тане сніжок, оживає лужок. День прибуває. Коли це буває?»

(Навесні).

 

Ведуча. Отож ми йдемо до весни, вона відчиняє нам свої ворота. Сніг розтанув, потекли струмки. Ось бачите, який веселий і швидкий біжить струмочок. Зараз ми послухаємо і відтворимо рухами як біжить і дзюркоче весняний струмок. (Під дугу діти проходять змійкою, утворюють коло).

 

Виконується хоровод «Ой минула вже зима».

 

Сідають на місця і під музику виходить дівчинка- Весна.

 

Весна:

Красуня я, бо заплітаю

У свої коси зоряниці.

Дерева в цвіт я одягаю,

Дарую щебет голосистий.

Лиш доторкнуся я рукою –

Морозу й сліду вже немає,

І перша квітка із-під снігу

Головку ніжно піднімає.

 

Діти:

  1. І красна, і ясна молоденька весна

До нас в гості прийшла

Й молоком облила

Наш вишневий садок.

  1. Ми любимо весну,

Зелену, чудесну,

Грімницю у тучі

І дощик співучий.

  1. Навесні в гайок піду,

Першу квіточку знайду,

Біля квіточки помрію,

Разом з нею порадію.

 

Танець квітів під музику «Дівчина-весна».

 

Ведуча. Відгадайте наступну загадку: «Сонце пече, липа цвіте. Жито достигає. Коли це буває?» (Влітку).

(Під музику виходить дівчинка-Літо).

Ведуча. Свої ворота нам відчиняє літо і радо нас вітає.

(Діти проходять під дугою утворюють коло навколо дівчинки-Літа).

 

Літо:

Я щедре, тепле Літо,

Я росами умите,

Я медом пахну й квітами,

Покосами зігрітими.

Збираю квіточки в вінок

Заведу з вами хоровод.

Дитина:

  1. Тільки літечко надворі,

То й сонце сміється.

А вже радість дітвори

Через край аж ллється.

Теплий вітерець голубить:

Личко, руки й спинку.

Кожен літечко з нас любить,

Як малу дитинку.

 

Ведуча. Діти, чому ми з вами любимо чарівне літечко?

Дитина:

Ми любимо літо

За сонце, за квіти,

Пахучу суничку

І теплу водичку.

За щебіт синички,

Зелену травичку.

 

Хоровод-гра «Віночок».

 

Ведуча. Аж ось налетіли хмаринки і впали на землю веселі краплинки.

Дощик теплий та ласкавий

Поливає квіти й трави.

І вмиває кущ калини,

Що росте біля хатини.

 

Танець з парасольками або султанчиками.

 

Ведуча. Наша мандрівка триває далі, і ось вам наступна загадка: «Спорожніли поля, мокне земля, дощ поливає. Коли це буває?».

(Восени). Бачите, осінь відчинила нам золоті ворота.

(Діти проходять під дугою. Їх зустрічає дитина-Осінь).

 

Осінь:

Скажіть, якою ще пору

Звуть золотою?

Бо я насправді золота –

Зі мною щедрість, доброта.

Не сама до вас прийшла,

Своїх братів я привела.

Осінні місяці:

-Я Вересень,

Подарую гарні врожаї.

 

-Я Жовтень,

Розфарбую в золото ліси.

 

-Я Листопад,

Постелю з листя килими.

 

Пісня про місяці.

 

Ведуча. Сподіваюсь, ви так само легко відгадаєте й останню загадку: «Сніг на полях, крига на річках, віхола гуляє. Коли це буває?». (Взимку). Запрошую вас до пори року-Зими.

(Діти проходять через ворота, виходить дівчинка-Зима).

 

Зима:

А я зима-пухнаста, біла,

У казку ліс перетворила,

Пухкою ковдрою м’якою

Всю землю гарно і тепло вкрила.

Зима! Зима! Усякий знає,

Я і холодною буваю,

Мороз у лід озера кутаю,

Зима тоді всі кажуть, – люта (показує).

Я буваю і серйозна:

Суха і вітряна, й морозна,

А як насуне хмара сива –

Я знов по-своєму красива!

Я буваю вередлива:

То часом добра, то сварлива,

І особлива,  і чарівна,

Як королева чи царівна  (похитує головою).

Можна по черзі:

Вона тоді усім хороша,

Коли мете легка пороша,

Міста чистенькі, білі села:

Зима і радісна, й весела.

Кружляють у вальсі сніжинки ніжні –

Зима пухка і білосніжна.

А якщо вітер завиває,

То ясно всім : зима співає…

А вранці небо чисте-чисте:

Зима святкова, урочиста.

А вранці іній – от обнова,

Яка зима тоді казкова,

Хоч і мороз за ніс щипає,

Дітей ніщо не зупиняє,

Бо все одно зима прекрасна:

Вся біла-біла, світла, ясна.

Летять, кружляють, як пушинки

Легкі білесенькі сніжинки.

От випав сніг – і знов обнова!

Яка зима у нас чудова!

 

Ведуча. Давайте пригадаємо, яку музику про зиму ми з вами слухали … Хто її написав?

Ведуча. Які зимові розваги ви найбільше любите? (Катання на санчатах, на лижах, на ковзанах, ігри в сніжки, любимо ліпити снігову бабу).

Ведуча. Я пропоную вам трішки відпочити і погратися.

 

Діти стають у коло.

 

Гра-імітація «Ліпимо сніговика». Звучить музика В.Лисенка «Зима».

Вихователь.

Взимку є розваг багато.

Яку обрати нам, малята?

Пропоную не сидіти, а сніговика зліпити!

Кулі снігові скатаємо,

Одну на одну поскладаємо.

Ніс-морквинку прилаштуємо,

Очі й ротик намалюємо!

Сніговику будемо радіти

Й після роботи ручки гріти.

(Діти імітують рухи – ліплення сніговита під віршований супровід педагога. В кінці розтирають руки, спочатку труть долоньки, потім масажують кожний пальчик). Діти залишаються в колі.

Ведуча. Зима – це чарівна, казкова пора року, і саме взимку можуть відбуватися дива. Закрийте всі очі і промовляйте зі мною чарівні слова: юмус, крубус…

Під музику заходить снігова баба.

Я вже тут, я вже прийшла,

Ледве-ледве вас знайшла.

Під музику зимову

Я щойно ожила.

Виконуються танцювальні рухи під музику пісні «Бубонці».

Нумо в коло разом з нами

Стали всі швиденько,

І потупали ногами дружно, веселенько Тупають 5 разів

Ну а зараз всі зійшлися,           сходяться до середини

Плеснули в долоні.                   плескають

Всі присіли…                         присідають

Підвелися…                              встають

Щічки вже червоні?                ТАК!

Попрацюємо сьогодні,

Ну то як, ви згодні?                 ТАК!

          (Сідають на стільчики).

 

Ведуча. Ой яка ти бабцю нині чепурна,

А танцюєш  так, як лялька заводна.

Шкода, що на цьому святі, нікому тебе сфотографувати.

Пропоную дітям, створити аплікацію.

Під музику діти виконують аплікацію «Снігова баба).

Снігова баба: Дякую, вам любі діти, я такої краси ще ніколи не бачила.

Ведуча: Давайте діти подаруємо свою картину Сніговій бабі на згадку про нашу зустріч.

Снігова баба: А я теж вам приготувала сюрприз.

(Кіндер-приз і Снігова баба заносять торт у вигляді Сніговика).

Діти сідають на стільчики.

Ведуча. Сьогодні ми з вами діти відвідали всі чотири пори року. Пригадали,

чому ми їх любимо. А тепер настав час прощатися з нашими порами року і

гостями.

Можна пісню «І в нас, і у вас хай буде гаразд» або «Ми бажаєм щастя

Вам!».

No Comments »