Головна сторінка Карта сайту RSS-стрічка

Заклад дошкільної освіти №39 комбінованого типу Ужгородської міської ради Закарпатської обл.

29.03.2024р.П'ятниця.СНІДАНОК:Каша молочна рисова.Какао . ОБІД:Борщ український із сметаною.Хліб.Мафіни (з курячим філе) з овочами та твердим сиром.Каша гречана.Салат з солоних огірків та томатів.Морква тушкована-молодші.Компот із яблук та свіжоморожених фруктів. . . .. ВЕЧЕРЯ:Вареники українські(з кисломолочним сиром)Соус сметанний(на молоці)Чай(трав'яний).

Конспект заняття з валеології для дітей молодшого дошкільного віку

 вихователя вищої категорії Молнар Любов Василівни

Тема: «Будьмо здоровими!»

Мета: поглибити знання дітей про значення дотримання правил особистої гігієни для збереження і зміцнення здоров’я; переконати в тому, що дотримання чистоти – це попередження багатьох захворювань; з’ясувати призначення мила, зубної щітки, гребінця, рушника; формувати культурно – гігієнічні навички.

Матеріал. Іграшка –мікроб, часник, цибуля, чарівний мішечок в якому: гребінець, рушник, зубна щітка, зубна паста, дзеркальце.

       Хід заняття:

(З’являється зайчик).

   Зайчик.

Добрий день, малята!

Я вухатий ваш дружок,

В мене теплий кожушок,

Куций хвостик, довгі вуха.

Я нікого не боюся!

   Вихователь. Який ти, Зайчику, гарненький, чепурненький, чистенький!

   Зайчик. Як у гості я збирався, дуже старанно вмивався. Вимив носик, вимив ротик, витріпав і вимив хвостик. Вимив я обидва вуха і рушничком їх витер сухо.

   Вихователь. Ой, який ти молодець!

   Зайчик. Але я прийшов до вас не сам. Я привів до вас своїх друзів – поросятко Рюшу і кицюню Муру. Вони захворіли і їм потрібна допомога.

  • поросятко Хрюша, іди сюди! (З’являється Хрюша).

   Хрюша. Добрий день, діти (сумно). Ой, ой! (стогне).

Вихователь. Що з тобою сталося?

   Хрюша. У мене живіт болить.

   Вихователь. Цікаво, чому у тебе болить живіт? Діти від чого може боліти живіт? (діти розмірковують, вихователь звертає увагу на зовнішній вигляд поросятка: брудні лапки, лице).

Поросятко рук не мило,

Ось тому і захворіло!

Їло яблука брудні,

Що валялись на землі.

І болить живіт у нього –

Маму зве на допомогу.

Стогне, гратися не хоче,

Плаче навіть серед ночі.

Що ми порадимо Хрюші? Що потрібно робити, щоб не хворіти? Чому погано, коли брудні руки? Чому не можна їсти брудні фрукти? (діти відповідають). А хочете побачити мікроба? Насправді він дуже маленький, такий крихітний, що його навіть не видно, але робить велику шкоду. Я зробила іграшку, схожу на мікроб. Хочете подивитись?

(з’являється мікроб).

   Мікроб.

Я винахідник всіх хвороб

Я шкідливий, злий мікроб.

Я маленький злодіяка,

Хуліган і розбишака.

Я живу усюди де є повно бруду:

У болоті і грязюці,

У смітті і у пилюці,

Під брудними нігтями,

Пазурями й кігтями…

Той, хто руки не помиє –

Мене ковтне і захворіє!

Вихователь. Ану, тихо! Бач як розходився! Ми тебе не боїмося. Діти, чого боїться мікроб? (діти відповідають).

(з’являється цибуля і часник).

   Цибуля.

Я цибулька для салату,

Вітамінами багата.

Не біда, що ніс щипаю –

Всіх від грипу захищаю!

   Часник.

А я друзі, часничок.

Припікаю язичок.

Я мікроби всі вбиваю –

Захищаю від хвороби!

Мікроб. Ой, боюся, ой піду! Бо я зараз пропаду! (зникає).

   Вихователь. Втік мікроб! Злякався! От бачиш, Поросятко, пам’ятай гарненько:

Щоб ніколи не хворіти,

Треба руки з милом мити.

Мити вушка, носик, шию.

Не в калюжах, не в помиях,

А в чистесенькій водиці

Треба чисто мити личко.

Мити овочі і фрукти,

Їсти свіжі всі продукти.

І тоді, моє свинятко,

У тебе буде все в порядку!

Залишайся з нами. Ми тебе помиємо і полікуємо. А де ж, Зайчику, твоя киця – подружка? А ось і вона. (з’являється киця з перев’язаною мордочкою).  А що з тобою трапилось?

   Киця. А у мене зубки болять…

   Вихователь.  Діти, а від чого можуть боліти зуби? (діти міркують).

Киценька –ласунка мишок не ловила,

Солодощі різні та цукерки їла.

Ласувала вафлями, шоколадом, печивом,

Хрумкотіла голосно зранку і до вечора.

І тому в цієї кицьки – ласунки

Заболіли зразу усі зубки.

— Діти, а що потрібно робити, щоб у вас не боліли зубки? Як необхідно доглядати за зубками? (діти відповідають).

Не лінуйсь ніколи, киценька – ласунко,

Зранку і щовечора гарно чистить зубки.

Хто не любить пасти і зубної щітки,

То у нього зубки зіпсуються швидко.

Хто ласує вволю, полюбляє цукор,

Той собі на лихо буде мати муку!

Їсти треба, люба, сир, кефір, сметану,

Молоко з вершками та ще кашу манну.

  • залишайся і ти з нами, ми і тебе полікуємо.
  • Діти, а що потрібно робити для того, щоб рости здоровими, сильними і спритними? (підводить до висновку, що необхідно кожного ранку робити зарядку). Хочете, Зайчик зробить з вами зарядку? Давайте покажемо які ми спритні і дужі?

       Фізкультхвилинка.

Щоб здоров’я було у всіх завжди в порядку

Люблять діти в садку ранкову фіззарядку!

Весело стрибати – так!

Руки вгору піднімати – так!

Присідати і вставати,

Знову весело стрибати – так!

Добре нам, малюкам, гуртом робити вправи,

Раз –два –три! Раз –два –три!

Вправо –вліво –вправо.

Не хворіти, щоб нам в ліжку не лежати,

Дужими щоб рости, треба вправи знати.

Зайчик. Я приніс для вас подарунки у чарівній торбинці. Думаю, вони знадобляться тим, хто хоче бути здоровим.

   Вихователь. Давайте подивимось.

   Загадки:

  • Гладеньке і пахуче.

Миє личко чисто,

Миє ручки вміло.

Що це, діти?      (мило).

  • Розчешу я кучері, кучері покручені.

Я веселий молодець, я густий…    (гребінець).

  • Живу у тюбику я-

Корисна і запашна.    (зубна паста).

  • Кожен, хто вмивається,

Із ним привітається.    (рушничок).

  • Чи не скажеш, донечко, що то за віконечко?

Глянеш у віконечко, а там друга донечка.    (дзеркало).

  • Я чищу зуби чисто до білизни і блиску.

Звертаюсь я до вас, впізнайте мене враз! (зубна щітка).

Розкажіть, діти, як ви ними користуєтесь. Навчіть Хрюшу з Муркою.

   Діти.

  • Я до крана сам дістану,

Умиваюсь біля крана.

Мию милом щоки, шию.

Бруд водою з себе змию.

  • В мене щіточка зубна

Подивіться, ось вона.

Зверху вниз і навпаки

Чищу зубки залюбки.

   Вихователь. А ви, малята, всі чистите зубки? Покажіть, які у вас зубки (діти показують).

Ну, малята, глянуть любо,

Всі гарненько чистять зуби.

І тому в вас зубки білі,

Гострі –гострі, цілі –цілі.

А у мене, а у мене

Є гребіночка зелена.

Я нікого не прошу –

Сама кіски розчешу.

   Вихователь. Молодці! А тепер я буду розповідати вірші, а ви мені будете допомагати.

  • У бабусинім саду різних фруктів я нарву,

А щоб друзів пригостити –не забуду їх…(помити).

* Кличе на обід матуся:

Хоч захоплений я грою,

В дім біжу, включаю воду –

Руки мить…(перед їдою).

  • Щось розплакалась сестричка

Дам я їй цукерку – забавлянку.

І скажу –не забувай

Зуби чистити…(щоранку).

  • У Ганнусі є забава –

Кошенятко гарне й миле.

З ним Ганнуся гру скінчила

Й руки старанно…(помила).

* У кота, ведмедя й лиски

Гострі кігті мають лапки

Щоб не бути на них схожим,

Треба нігтики…(зрізати).

  • Водичка, сонце, квіти в лузі –

( найкращі наші друзі).

   Зайчик. Малята, мені вже час іти до інших діток. А друзів своїх я залишаю у вас, бо їх потрібно полікувати.

А на останок:

Дорогі мої малята,

Дуже, дуже прошу вас:

Мийтесь чисто, дуже часто.

Бо бруднуль я не люблю!

До побачення!

(Вихователь пропонує дітям погратися у сюжетно – рольову гру «Лікарня»).

No Comments »